Sevilla dokázala odpovědět na tříbrankovou ztrátu a vybojovat remízu

Velice zajímavou podívanou nabídl duel mezi Sevillou a Liverpoolem. Anglický tým sice už po poločase vedl o tři branky, ale Sevilla dokázala odpovědět stejným způsobem a vybojovat senzační remízu.

Liverpool v první půli nasázel Seville tři góly

Ten, kdo přišel na stadión nebo k televizním obrazovkám o něco později, určitě musel litovat. Už ve druhé minutě si totiž Firminho po rohu naběhl na zadní tyč, kde úplně sám zakončoval do odkryté brány – 0:1.

Gól hosty ještě více nakopl a soupeře ještě více zatlačili. Firminho mohl svou druhou brankou zvýšit na 2:0, ale narazil na připraveného Rica. Po chvíli se do hry dostala i Sevilla a i ona byla nebezpečná. Nejdříve se po chybě Hendersona do šance dostal Nolito, kterého ale parádním zákrokem vychytal Karius a poté ve své příležitosti selhal i Ben Yedder, jenž o kousek minul branku.

Tyto dvě šance musely domácí mrzet, jelikož z další akce Liverpool navýšil vedení. Na zadní tyči zůstal osamocený Mané a podobně jako Firminho i on pohodlně zasunul míč do prázdné brány – 0:2. A ve 30. minutě už to bylo o tři branky, když Karius vyrazil střelu Maního pouze na kopačky Firminha, který už neměl problém dostat míč do prázdné brány – 0:3.

Není divu, že Sevilla po zbytek poločasu působila opařeným dojmem. Toho se snažil využít Salah, jenže v samostatném úniku jej vychytal Rico. To bylo z první půle vše, Liverpool tak už o poločase vedl o tři branky.

Sevillské z mrtvých vstání

Ve druhém poločas se Sevilla z nepříznivého stavu dokázala rychle oklepat a už v 50. minutě snížit skóre. Ben Yedder si naběhl na centr Banegy a hlavičkou nekompromisně poslal míč do sítě – 1:3. A to z jejich strany nebylo ani zdaleka vše.

V 59. minutě byla navíc domácím odpískán po faulu na Ben Yeddera pokutový kop. Exekuci si sám vzal na starost a uklidil míč Kariusovi do sítě – 2:3. O dvě minuty později hostující brankář ještě musel zachraňovat svůj tým od vyrovnání. Ten parádním zákrokem vychytal střelu Escudera z bezprostřední blízkosti.

Liverpool v průběhu vyrovnal hru a dostával se do šancí. Například Mané z levé strany pronikl do pokutového území, ale v nadějné šanci netrefil bránu.

Vše nasvědčovalo tomu, že si Liverpool závěr zápasu přeci jen pohlídá, ale opak byl pravdou. Ve třetí minutě nastavení se míč z rohu dostal k Pizzarovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 3:3. Takovým výsledkem zápas i skončil.