Reklama

Šest klubů z Premier League by mohlo čelit kvůli Superlize sankcím

“Velká šestka” z Premier League se po negativní reakci svých fanoušků rozhodla odejít od nového fotbalového projektu zvaným Superliga. Sankcím se ale možná ani tak nevyhne.

Zdroj: Transparentpng | CC BY 4.0
Omluvou to nekončí

Ačkoliv majitelé klubů a jejich představitelé oficiálně projevili svou lítost ohledně rozhodnutí být mezi zakládajícími kluby nového soutěžního formátu, mohla by mít celá situace ještě velkou dohru.

Výkonný ředitel Brighton Hove and Albion žádá, aby byly vůči klubům učiněny odpovídající kroky i přes jejich odstoupení od Superligy. Premier League od začátku s novým formátem nesouhlasila a od celého nápadu se distancovala. Kromě fanoušků a ostatních klubů kritizoval tento nápad například i premiér Velké Británie Boris Johnson.

Kluby by měly být potrestány zejména proto, že porušily tzv. Pravidlo L9. Toto pravidlo umožňuje klubům z Premier League zapojení do jiné soutěže pouze po předchozím souhlasu vedení ligy.

Zbytek Premier League se názorově neshoduje

14 zbývajících klubů ligy spolu posledních několik dní intenzivně komunikuje ohledně vzniklé situace. Jejich sportovní a především finanční zájem se v těchto jednáních silně projevuje.

Šest předních týmu anglické ligy, tedy Manchester United, Manchester City, Chelsea, Liverpool, Arsenal a Tottenham přitahují bezkonkurečně nejvíce diváků. Jejich absence v lize by menším klubům mohla výrazně ublížit i vzhledem k televizním právům, ze kterých kluby generují nemalé zisky.

Část představitelů se na základě porušení pravidel vyjadřuje pro potrestání “velké šestky”. Na druhé straně se mnozí obávají toho, že by sankce mohly poškodit někoho, kdo si to nezaslouží.

Pokud by klubům byly odebrány body, byli by na tom biti především fanoušci a hráči, kteří se kolektivně od začátku vyjadřují proti Superlize. Záměrem je spíše potrestat jednotlivé osoby, které stojí za rozhodnutím připojit se k Realu Madrid, Barceloně a ostatním.

Jedním z prostředků pravděpodobně bude to, že se vysocí představitelé zmíněných šesti klubů nebudou moci zúčastnit důležitých zasedání Premier League, což by oslabilo působení nejen v klubech, které je zaměstnávají, ale i v rámci celé soutěže. Další prioritou bude také vytvoření nových pravidel, která by v budoucnu těmto událostem zamezila.

Použité zdroje: Sky Sports, BT

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Dramatický závěr druhého zápasu skupiny C ovládlo Nizozemsko a vstoupilo tak do turnaje vítězně

Druhý zápas skupiny C se odehrálo na půdě Nizozemců, kteří hostili hráče Ukrajiny. V prozatím nejhezčím zápase turnaje si Oranjes poradili s Ukrajinou těsně 3:2.

Francie vs. Německo: Preview a tipy na sázení

Souboj Francie s Německem nepochybně patří mezi nejočekávanější zápasy úvodních dní evropského šampionátu. Kdo vkročí do velmi zajímavé skupiny F lépe a bude se radovat z vítězství?

Úvodní zápas skupiny D poodkryl mnohé. Na Chorvaty s přehledem máme, jak ubráníme Fodena zůstává záhadou

V neděli se odehrálo úvodní utkání pro mnohé nejsledovanější skupiny D mezi Anglií a Chorvatskem. Oba budoucí soupeři českého výběru tak poodkryly své zbraně ale i slabiny, se kterými na Euro přijely a právě ty si rozebereme.
Reklama