Saviola: Martínez perfektně pasuje do Barcelony

Před čtyřmi lety dal Javier Saviola sbohem profesionálnímu fotbalu a od té doby se schoval do ústraní. Deník AS mu ale nyní položil několik otázek a mezi nimi bylo i několik týkajících se Barcelony a jejího přestupového cíle, Lautara Martíneze.

Embed from Getty Images

Mimo fotbal už jsi téměř pět let, jak se máš?

Fotbal hraji pořád, ale na jiné úrovni. A díky tomu se cítím dobře. Komentuji zápasy, pracuji na některých exhibicích Barcy a na Mistrovství světa. Je to moje vášeň. Doufám v další spolupráci s Barcelonou skrze její legendy a akademii. Do práce v klubu jsem velmi zapojený.

Jaké máš vzpomínky na štaci v Barceloně?

Pamatuji si, že to byly velmi šťastné časy. Byl jsem v jednom z nejlepších klubů na světě v devatenácti letech věku a dalo mi to hodně na osobní i profesní úrovni.

Na co vzpomínáš obzvlášť?

Lidé si mě od začátku vážili a já jim za to mohu pouze poděkovat a vyjádřit respekt. Vyrostl jsem tady a měl přátele jako Xaviho, jenž mi hodně pomohl.

Co si myslíš o hráčích, kteří darovali část svých výdělků zaměstnancům klubu?

Barcelona je příkladem a další kluby budou následovat její způsoby. Je skvělé, že my všichni můžeme pomoci. Barca je model a byla první, která učinila takové opatření, při kterém hráči dali něco ze svých financí zaměstnancům.

Jsi Argentinec, stejně jako Lautaro Martínez. Znáš jej?

Ano, je to jeden z nejlepších útočníků a opravdu se mi líbí, jak cítí fotbal. Je to mladý útočník, který si dobře hledá volný prostor a perfektně chápe, jakou hru má ‘zabiják’ jako on hrát.

Uspěl by v Barceloně?

Bylo by to ideální díky jeho kvalitě a herní filozofii. Když jsem jej viděl poprvé, věděl jsem, že to je fotbalista pro velkoklub a do útočné linie Barcy by byl perfektní.

A co Messi?

Nikdy nás nepřestává překvapovat. Až zakončí svou kariéru, bude nám hodně chybět, ale mnohem více poté. Je nejlepším na světě a i nadále nás bude udivovat. Pokořil všechny rekord a je to vzor hodný následování. Zaslouží si to, co získal a když skončí, zbude po něm velká mezera .

Který tým byl nejsilnější předtím, než se liga zastavila?

Real a Barca byli v podobné formě a oba týmy měly své momenty. Všechno si sedlo v nedávných zápasech a mezi těmito kluby nejsou žádné rozdíly. Nevím, kdo bude po té pauze lepší. Atlético je trošku více vzadu, ale bude bojovat až do konce. Simeone je na to zvyklý.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Rasismus na českých stadionech neutichá! Sparťanští fanoušci si opět uřízli ostudu

Snahy o vymýcení rasismu v českém fotbale jsou marné. To ukázalo utkání Sparty se Zlínem, ve kterém se "předvedlo" několik příznivců domácího týmu. Pokřiky na hráče tmavé pleti trvaly takřka celé utkání.

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.