Spojte se s námi


Fotbal

Saviola: Martínez perfektně pasuje do Barcelony

Publikováno

dne

Před čtyřmi lety dal Javier Saviola sbohem profesionálnímu fotbalu a od té doby se schoval do ústraní. Deník AS mu ale nyní položil několik otázek a mezi nimi bylo i několik týkajících se Barcelony a jejího přestupového cíle, Lautara Martíneze.

Mimo fotbal už jsi téměř pět let, jak se máš?

Fotbal hraji pořád, ale na jiné úrovni. A díky tomu se cítím dobře. Komentuji zápasy, pracuji na některých exhibicích Barcy a na Mistrovství světa. Je to moje vášeň. Doufám v další spolupráci s Barcelonou skrze její legendy a akademii. Do práce v klubu jsem velmi zapojený.

Jaké máš vzpomínky na štaci v Barceloně?

Pamatuji si, že to byly velmi šťastné časy. Byl jsem v jednom z nejlepších klubů na světě v devatenácti letech věku a dalo mi to hodně na osobní i profesní úrovni.

Na co vzpomínáš obzvlášť?

Lidé si mě od začátku vážili a já jim za to mohu pouze poděkovat a vyjádřit respekt. Vyrostl jsem tady a měl přátele jako Xaviho, jenž mi hodně pomohl.

Co si myslíš o hráčích, kteří darovali část svých výdělků zaměstnancům klubu?

Barcelona je příkladem a další kluby budou následovat její způsoby. Je skvělé, že my všichni můžeme pomoci. Barca je model a byla první, která učinila takové opatření, při kterém hráči dali něco ze svých financí zaměstnancům.

Jsi Argentinec, stejně jako Lautaro Martínez. Znáš jej?

Ano, je to jeden z nejlepších útočníků a opravdu se mi líbí, jak cítí fotbal. Je to mladý útočník, který si dobře hledá volný prostor a perfektně chápe, jakou hru má ‚zabiják‘ jako on hrát.

Uspěl by v Barceloně?

Bylo by to ideální díky jeho kvalitě a herní filozofii. Když jsem jej viděl poprvé, věděl jsem, že to je fotbalista pro velkoklub a do útočné linie Barcy by byl perfektní.

A co Messi?

Nikdy nás nepřestává překvapovat. Až zakončí svou kariéru, bude nám hodně chybět, ale mnohem více poté. Je nejlepším na světě a i nadále nás bude udivovat. Pokořil všechny rekord a je to vzor hodný následování. Zaslouží si to, co získal a když skončí, zbude po něm velká mezera .

Který tým byl nejsilnější předtím, než se liga zastavila?

Real a Barca byli v podobné formě a oba týmy měly své momenty. Všechno si sedlo v nedávných zápasech a mezi těmito kluby nejsou žádné rozdíly. Nevím, kdo bude po té pauze lepší. Atlético je trošku více vzadu, ale bude bojovat až do konce. Simeone je na to zvyklý.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.