Spojte se s námi


La Liga

Samuel Umtiti může být prodán, zájemců má dostatek

Publikováno

dne

Vedení katalánské Barcelony se podle všeho nebrání prodeji Samuela Umtitiho. Pokud někdo za francouzského stopera nabídne minimálně 50 milionů eur, jsou ochotni naslouchat nabídkám, které mohou podat oba manchesterské celky nebo Juventus.

Samuel Umtiti se po svém příchodu z Lyonu v roce 2016 stal okamžitě základním stavebním kamenem obrany barcelonského týmu, když zalepil mezeru po legendárním Carlesi Puyolovi a udělal nového parťáka Gerardovi Piquému. První dvě sezony byl jeho post prakticky nedotknutelný, ovšem to už v následujících dvou ročnících neplatilo.

Za vším stálo vážné zranění kolene, které jej na dlouhou dobu poslalo na marodku. Umtiti odmítl tradiční postup klubu v podobě chirurgického zákroku a místo toho zvolil rituální léčbu v Kataru bez nutnosti jít pod nůž. To způsobilo rozchod mezi oběma stranami. K dispozici byl trenérům už od února tohoto roku, ale za tu dobu si zahrál pouze patnáctkrát.

Výbornou fazonu totiž mezitím chytl jeho krajan Clément Lenglet, jenž dorazil před minulou sezonou ze Sevilly za sumu necelých šestatřiceti milionů eur. Nepříliš známý obránce naskočil k pětačtyřiceti zápasům a zaznamenal dokonce i dvě branky a jednu asistenci. Do toho se přidalo napětí při posledním prodlužování Umtitiho smlouvy.

Rodák z kamerunského Yaoundé tlačil na klub, aby přijal jeho požadavky poté, co si prohlížel nabídky ostatních zájemců. Tyto metody se Barceloně nelíbily, avšak nakonec v roce 2018 podepsal prodloužení svého kontraktu do 30. června roku 2023. U vedení rovněž klesl poté, co se veřejně vyjádřil ke kontroverznímu dokumentu „La Decision“ z dílny Antoina Griezmanna.

Barcelonu právě teď nic netlačí k tomu, aby vší silou Umtitiho prodala. Požaduje minimálně 50 milionů eur, což je o 5 více, než je jeho tržní hodnota dle portálu Transfermarkt. Juventus, Manchester United a Manchester City sice projevily zájem, ovšem konkrétní nabídku nepředložili. Sám hráč je dle posledních zpráv šťastný a bude se snažit nalézt ztracenou formu.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.