Spojte se s námi


Ostatní

Sakala o kvalitě můstků v ČR: Buďme rádi, že alespoň funguje Harrachov. S českými můstky to vidím skepticky

Je to velké téma nejen poslední doby, ale především několik posledních let. A zároveň to jedna z otázek, která zajímá české fanoušky asi ze všeho nejvíc. Kvalita skokanských můstků v České republice není příliš oslnivá a podle Filipa Sakaly to samozřejmě velmi ovlivňuje přípravu mladých talentů na turnaje světové úrovně. Jak okomentoval aktuální situaci?

Publikováno

dne

Je to velké téma nejen poslední doby, ale především několik posledních let. A zároveň to jedna z otázek, která zajímá české fanoušky asi ze všeho nejvíc. Kvalita skokanských můstků v České republice není příliš oslnivá a podle Filipa Sakaly to samozřejmě velmi ovlivňuje přípravu mladých talentů na turnaje světové úrovně. Jak okomentoval aktuální situaci?

Dnes už bývalý skokan na lyžích Filip Sakala se v našem nedávném podcastu Ruik Talk rozhovořil o kvalitě můstků v České republice.

Šestadvacetiletý bývalý reprezentant se totiž už v dávnější době vyjádřil na jedno ožehavé téma, a to že se vlastně mladí skokané nemají kde pořádně vytrénovat.

V rozhovoru, který jsme s rodákem z Krnova podnikli ještě v lednu minulého roku, hovořil právě o tom, že Česku zkrátka chybí infrastruktura. A také tehdy přiznal, že zejména mladí skokané potřebují moderní můstky, jež poslouží k lepší přípravě na evropské, či rovnou světové turnaje.

A o této problematice hovořil také v našem výše uvedeném podcastu. Podaří se tedy letos uskutečnit nějaké změny?

Harrachov funguje, ale co dál?

„Nevím, jestli co se týče můstků. Asi buďme rádi, že v zimě funguje alespoň ten Harrachov, který se podařilo zprovoznit díky Slavíkům. Co se tedy můstků týče, jsem ohledně toho bohužel skeptický,“ myslí si Sakala.

Kromě toho se v našem povídání Sakala zaměřil také na jakési organizační změny, které by v českém skoku na jaře měly přijít.

A na základě jeho slov to není jen otázka financování nebo struktury. Jednotlivé světové týmy prý do každé sezóny přijdou s něčím novým, skoky se rovněž každým rokem zdokonalují.

„Já si myslím, že to není jen o financování nebo struktuře, kde nás tlačí bota. Skoky se každým rokem zdokonalují, týmy se zlepšují, do každé sezóny přijdou s něčím novým díky výzkumu, materiálu,“ sdílí svůj pohled krnovský rodák.

„U nás se tři až čtyři roky řeší to, jakou organizační strukturu má mít úsek skoku na lyžích,“ dodal.

Jestli se tedy skokanské můstky v České republice dočkají modernizace je momentálně velkou otázkou. Jasné ale je, že pakliže chce být reprezentace ČR opět úspěšná, je to jeden z aspektů, který se do budoucna musí vylepšit.

Zdroj: Ruik Talk

Reklama

eSport

LPL: LNG nepřipustili drama s RNG a navnadili se na zítřejší bitvu s JDG

Druhý zápas sobotního dne svedl proti sobě LNG a RNG. Za ideálních situace, by byl duel soubojem gigantů. Po změnách u RNG, tomu však není.

Publikováno

dne

Druhý zápas sobotního dne svedl proti sobě LNG a RNG. Za ideálních situace, by byl duel soubojem gigantů. Po změnách u RNG, tomu však není.

LNG mají začátek letošního letního splitu, velmi náročný. Po TOP Esports, které přehráli 2-1, je na jídelníčku čekali dnes RNG. První hrací týden pak zakončí zítřejším zápasem týdne s JDG.

Naopak RNG v hodně pozměněné sestavě pro letní split, začali výhrou nad Rare Atom. Přesto tento souboj byl v jedné věci zajímavý. Marksmani GALA a LP si týmy prohodily.

GALA po neshodách uvnitř týmu – opustil RNG a přesunul se do LNG. LP se po vzájemné dohodě s LNG přesunul k RNG.

První hra série byla jasnou záležitostí LNG. I když jsme v předchozích letech měli tento souboj jako bitvu favoritů, letos LNG ukázali RNG, jaký je mezi nimi jasný rozdíl.

LNG posíleni o GALU a lepší synchronizaci oproti jaru, působili smrtícím dojmem. Velmi rychlá a jednoznačná hra pro LNG, zajistila první hru.

Druhou hru RNG víc vyrovnali a LNG pocítili určitou nervozitu. Opatrnější přístup ke hře jakoby tým oslabil. Bývalí spoluhráči GALY najednou hráli víc komfortně a tvořili si zajímavé šance.

Téměř čtyřicetiminutová hra nakonec dopadla lépe pro LNG. Ti dokázali zlomit odpor RNG, kteří byli po většinu druhé hry, lepším týmem.

LNG si tak připisují první čistou výhru a zítřejší bitva s JDG, bude dalším velkým testem. JDG mají po jasné prohře s Weibo Gaming, totiž co napravovat. Zítřejší bitva gigantů ve 13 hodin našeho času, tak bude ostře sledovaná.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: Ninjas in Pyjamas zabrali a připisují si první výhru

Sobotní várku zápasů, začneme soubojem mezi Invictus Gaming a Ninjas in Pyjamas. Bitva jarních sousedů v tabulce, vyšla lépe pro Ninjas.

Publikováno

dne

Sobotní várku zápasů, začneme soubojem mezi Invictus Gaming a Ninjas in Pyjamas. Bitva jarních sousedů v tabulce, vyšla lépe pro Ninjas.

Oba celky už měly za sebou jednu sérii. Zatímco Invictus Gaming s přehledem zvládli, porazit celkem neškodné LGD.

Ninjas dostali tvrdou lekci od favorizovaných EDG. Oba celky nezvládly boj o playoff během jara a mohlo se očekávat, že souboj jedenáctého s třináctým, bude vyrovnaný.

Ninjas vstoupili do série aktivněji a dokázali koncentrovanou hrou, vyhrát early game. Soupeř sice dokázal najít cestičky k potenciálnímu ohrožení ale bylo znát, že se Ninjas na dnešní duel, dobře připravili.

První hra skončila ve třiadvacáté minutě jasným vítězstvím NiP. Druhá hra už byla o poznání vyrovnanější. Invictus začal hru aktivněji a pokoušel se o podobný průběh, jako Ninjas v první hře.

NiP však dokázali mírný náskok soupeře smazat a spustit velmi dramatický boj, kolem klíčových pozic mapy. Rozhodující moment přišel v sedmadvacáté minutě.

Hráči Invictusu se pokoušeli o dramatizaci hry s pokusem o zisk Barona. Skvělá poziční hra NiP s Kennenem, však dokázala nadělat soupeři značné škody, ze kterých se už neoklepal.

Ninjas tak po zápisu čisté výhry 2-0, mají na svém kontě důležité vítězství se svým tabulkovým rivalem. Právě tyto zápasy s výkonnostně podobnými celky, mohou být cestou k prvnímu playoff v historii organizace.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: Ultra Prime nečekaně vedou ligu. WE zahájili split výhrou. ThunderTalk Gaming otočili proti LGD

Další hrací den v LPL byl tentokrát ve znamení tří sérií. První zápas splitu odehráli hráči Team WE. Skvělý obrat předvedl ThuderTalk Gaming.

Publikováno

dne

Další hrací den v LPL byl tentokrát ve znamení tří sérií. První zápas splitu odehráli hráči Team WE. Skvělý obrat předvedl ThuderTalk Gaming.

FPX nenavázali na cennou výhru a jednoznačně prohráli s Ultra Primem

LPL má prozatím nového lídra, dvě výhry získali hráči Ultra Primu, kteří po bitvě nejhorších celků ligy zvládli přehrát dalšího soupeře. FPX chtěli navázat na velkou výhru proti ThunderTalku, nicméně jim v této sérii chyběla větší invence.

Prime hráli víc zodpovědně a dokázali lépe utilizovat svoji kompozici. FPX i přes velkou snahu, nedokázali najít dostatečnou odpověď na hru Primu. Prime hráli na své poměry proti FPX dominantně a to může být v konečném zúčtování velmi dobrá vizitka.

Ultra Prime po skvělém výkonu zapisují po prvním hracím týdnu 2-0 (+3). Tento výsledek zatím pasuje tým do pozice lídra, nicméně se dá očekávat, že s dalšími zápasy bude tým propadat níže tabulkou. Ale kdo ví, otloukánek ligy zatím hraje sympaticky a může překvapit i ty velké týmy.

Team WE zahájili split čistou výhrou

Jeden z posledních týmů, který ještě neměl za sebou zápas, byl WE. Tým sice dokázal proklouznout na poslední chvíli do playoff, ale konečné desáté místo z jara nedávalo celku nijak přehnané ambice.

Proti Anyone’s Legend měli potvrdit roli favorita a také se tak stalo. Desátý celek jara byl o krok lepší a předposlednímu týmu nedal moc prostor. Snadná výhra 2-0 pro WE je velmi důležitá, pokud tým má pomýšlet na postup.

Díky účasti v jarním playoff mají totiž šanci zabojovat i o světový šampionát. Pořád ale platí, že pokud mají mít šanci, musí hodně zabrat. Konkurence je totiž obrovská a hladová. Zároveň v létě obecně bývá mnohem větší přetlak o playoff.

Thundertalk napravili předchozí zaváhání, proti LGD se však hodně zapotili

Po možná překvapivé prohře s Ultra Primem museli hráči ThunderTalku značně zabrat. Proti LGD se jim ale dlouho nedařilo najít dobrou cestu. Thunder sice vedli v první hře, nicméně chybami ztratili potřebný klid, který LGD využili ke zisku výhry.

Druhá hra byla vyrovnanější. LGD sice dokázali velmi zaneprázdnit obranu soupeře, nicméně bylo znát, že oba celky se trochu hledají v klíčových akcích. Hráči Thunderu možná až na morál dokázali nepříjemně se vyvíjející sérii vyrovnat.

Rozhodující hra začala skvělým úvodem LGD. Ti získali velmi rychle náskok a byli na dobré cestě získat cennou výhru. ThunderTalk však dokázali v midfázi vyrovnat hru a nakonec Huanfeng, bývalý marksman Suningu, rozhodl o osudu zápasu. Jeho aktivita pomohla ThunderTalku k důležité výhře 2-1.

Divoký úvod sezóny tak ThunderTalk zvládli a mohou se nachystat na další, mnohem důležitější bitvy. Pokud chce tým opět pomýšlet na playoff, musí podobně jako Team WE, přidat na výkonnosti a vyjasnit si priority.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené