Spojte se s námi


Chance Liga

Rozvášnění fanoušci vtrhli do kabiny a povalili mě na zem, popisuje Holzer odchod do Sparty

V létě 2016 kolem toho bylo velké haló. 20letý odchovanec a kapitán Baníku opouští sestupující klub a přestupuje do nenáviděné Sparty. Mezi ostravskými fanoušky se stal okamžitě nepřítelem číslo 1.

Publikováno

dne

V létě 2016 kolem toho bylo velké haló. 20letý odchovanec a kapitán Baníku opouští sestupující klub a přestupuje do nenáviděné Sparty. Mezi ostravskými fanoušky se stal okamžitě nepřítelem číslo 1 a zavrženíhodným psancem. Teď se po letech k přestupu vrací a vysvětluje celou tehdejší situaci. A svého odchodu do Sparty lituje.

Zdroj: fcb.cz

Holzer byl v tu dobu vyobrazený jako největší zrádce. Jako kapitán, který opouští potápějící se loď a jde jen za penězi. Vše ale nakonec bylo úplně jinak.

„S Baníkem jsem nastoupil do letní přípravy, když mi docela pravidelně začal volat Jindřich Trpišovský, aby mě přesvědčil k přestupu do Liberce. Udělal na mě obrovský dojem. Na začátku každého telefonu se zeptal, jak se mám, a pak začal zdůrazňovat, jak moc velký zájem o mě má,“ vypráví Holzer pro server Bez frází.

„Tahle varianta mi logicky dávala smysl. S vědomím, že takový přestup doma mezi zklamanými lidmi nevyvolá tak zlou krev, jsem se rozhodl, že chci do Liberce odejít,“ říká 25letý záložník.

Problémem ale byla cena. Holzer měl ve smlouvě výstupní klauzuli na 10 milionů korun a nový majitel Baníku Václav Brabec nechtěl o snížení ceny ani slyšet a tak přišel obrat.

Jednoho dne přišel majitel Václav Brabec s nabídkou od Sparty. A bylo zle. „Kapitán přestupuje do Sparty. Zrádce. Hlavu mi okamžitě zamotal chaos myšlenek i koneckonců správný odhad toho, co přesně se v takovou chvíli může stát. Já do Sparty přece nemůžu přestoupit!“ popisuje svoje tehdejší myšlenky Holzer.

Byl však pořád přesvědčený, že pokud má někam z Baníku odejít, tak do Liberce. I když mu zavolal tehdejší trenér letenských Zdeněk Ščasný, tehdy vyjukaný mladík nedokázal odpovědět.

„Prodáváme tě do Sparty, ale ne za výstupní klauzuli. Tu za tebe nebyl nikdo ochotný zaplatit. Chápu, že v téhle atmosféře tady teď hrát nechceš. Ale ty musíš pochopit, že Baník na hraně insolvence potřebuje peníze a já tě musím prodat tomu, kdo dá víc. Sparta nabídku Liberce přebila,“ sdělil Holzerovi Brabec.

„Půjdeš do Sparty také s jednou podmínkou, která zůstane v téhle místnosti. Do novin řekneme, že Sparta aktivovala výstupní klauzuli. A já fanouškům vysvětlím, že jsem s tvým odchodem nemohl nic dělat,“ vypráví skličující situaci Holzer.

Jelikož musel majiteli slíbit, že okolnosti transferu si nechá pro sebe, vyhýbal se velkým rozhovorům a neměl tak žádnou možnost se bránit. V Ostravě byl za obětního beránka, do kterého si každý kopl a který šel jen za penězi.

Nejhorší zážitek přišel pro ostravského odchovance 23. července v roce 2016. Jak sám popisuje, byl to pro něj nejhorší den fotbalového života. Při přípravě v Katowicích už totiž začali prosakovat spekulace o přestupu do Sparty.

V tu chvíli na mě zpoza mříží lidé začali taky sahat a k nadávkám přidali i pro mě ne zrovna příjemný fyzický kontakt. Rozvášněný dav mě dokonce svlíkl z dresu, který jsem v jeho očích neměl právo nosit,“ vypráví Holzer, který se v tu chvíli vlastních fanoušků bál.

Raději tak na požádání spoluhráčů děkovačku s fanoušky opustil a odebral se do kabiny. Celou cestu do útrob stadionu cítil obrovskou úzkost a v jednu chvíli ho musel dokonce podpírat parťák Ondřej Šašinka, aby tam sebou nesekl na zem.

To však ale netušil, že to nejhorší ještě přijde. „Když jsem pak v šatně jen v ručníku vylezl po deseti minutách ze sprch, vtrhli mezi nás tři rozvášnění fanoušci. Povalili mě k masérskému stolu uprostřed místnosti a celý ten hon začal před všemi spoluhráči uprostřed kabiny nanovo,“ popisuje svojí noční můru.

„Proč jdeš do Sparty? Co si o sobě myslíš? To teď jako necháš všechny ty kluky tady ve štychu? Pochopitelně padaly mnohem ostřejší výrazy. Sám skoro nahý jsem se před těmi stokilovými chlapy styděl. A bál jsem se. Fakt jsem se bál,“ vypráví hrůzný zážitek z kabiny.

Ve Spartě nakonec ale příliš neuspěl, odehrál pouhých 13 ligových zápasů a už po roce odešel na hostování do Zlína. Jelikož byl od mala vedený k nenávisti ke Spartě, nedokázal se za klub rvát srdcem a nikdy si k němu nenašel cestu.

Po povedeném hostování ve Zlíně, kde si zahrál i skupinu Evropské ligy se vrátil zpět do Sparty, jenže trenér Stramaccioni s ním nepočítal a poslal ho rovnou do B-týmu.

Ačkoli ho přemlouval Zdeněk Grygera na setrvání ve Zlíně nebo ho dokonce do Jablonce lákal samotný Miroslav Pelta, Holzer se rozhodl pro návrat do rodného Baníku. I přes všechny problémy a zlou krev cítil, že to bude nejlepší krok.

Svými výkony si tvrdé jádro Baníku získal zpět na svou stranu, pomohla tomu i schůzka, kdy si s fanoušky vše na rovinu vyříkal. Jak jsou fotbalové osudy nevyzpytatelné, dva fanoušci, kteří Holzera tenkrát přepadli v kabině patří dnes mezi jeho velké kamarády.

Zdroj: bezfrazi.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.