Rozvášnění fanoušci vtrhli do kabiny a povalili mě na zem, popisuje Holzer odchod do Sparty

V létě 2016 kolem toho bylo velké haló. 20letý odchovanec a kapitán Baníku opouští sestupující klub a přestupuje do nenáviděné Sparty. Mezi ostravskými fanoušky se stal okamžitě nepřítelem číslo 1 a zavrženíhodným psancem. Teď se po letech k přestupu vrací a vysvětluje celou tehdejší situaci. A svého odchodu do Sparty lituje.

Zdroj: fcb.cz

Holzer byl v tu dobu vyobrazený jako největší zrádce. Jako kapitán, který opouští potápějící se loď a jde jen za penězi. Vše ale nakonec bylo úplně jinak.

“S Baníkem jsem nastoupil do letní přípravy, když mi docela pravidelně začal volat Jindřich Trpišovský, aby mě přesvědčil k přestupu do Liberce. Udělal na mě obrovský dojem. Na začátku každého telefonu se zeptal, jak se mám, a pak začal zdůrazňovat, jak moc velký zájem o mě má,” vypráví Holzer pro server Bez frází.

“Tahle varianta mi logicky dávala smysl. S vědomím, že takový přestup doma mezi zklamanými lidmi nevyvolá tak zlou krev, jsem se rozhodl, že chci do Liberce odejít,” říká 25letý záložník.

Problémem ale byla cena. Holzer měl ve smlouvě výstupní klauzuli na 10 milionů korun a nový majitel Baníku Václav Brabec nechtěl o snížení ceny ani slyšet a tak přišel obrat.

Jednoho dne přišel majitel Václav Brabec s nabídkou od Sparty. A bylo zle. “Kapitán přestupuje do Sparty. Zrádce. Hlavu mi okamžitě zamotal chaos myšlenek i koneckonců správný odhad toho, co přesně se v takovou chvíli může stát. Já do Sparty přece nemůžu přestoupit!” popisuje svoje tehdejší myšlenky Holzer.

Byl však pořád přesvědčený, že pokud má někam z Baníku odejít, tak do Liberce. I když mu zavolal tehdejší trenér letenských Zdeněk Ščasný, tehdy vyjukaný mladík nedokázal odpovědět.

“Prodáváme tě do Sparty, ale ne za výstupní klauzuli. Tu za tebe nebyl nikdo ochotný zaplatit. Chápu, že v téhle atmosféře tady teď hrát nechceš. Ale ty musíš pochopit, že Baník na hraně insolvence potřebuje peníze a já tě musím prodat tomu, kdo dá víc. Sparta nabídku Liberce přebila,” sdělil Holzerovi Brabec.

“Půjdeš do Sparty také s jednou podmínkou, která zůstane v téhle místnosti. Do novin řekneme, že Sparta aktivovala výstupní klauzuli. A já fanouškům vysvětlím, že jsem s tvým odchodem nemohl nic dělat,” vypráví skličující situaci Holzer.

Jelikož musel majiteli slíbit, že okolnosti transferu si nechá pro sebe, vyhýbal se velkým rozhovorům a neměl tak žádnou možnost se bránit. V Ostravě byl za obětního beránka, do kterého si každý kopl a který šel jen za penězi.

Nejhorší zážitek přišel pro ostravského odchovance 23. července v roce 2016. Jak sám popisuje, byl to pro něj nejhorší den fotbalového života. Při přípravě v Katowicích už totiž začali prosakovat spekulace o přestupu do Sparty.

V tu chvíli na mě zpoza mříží lidé začali taky sahat a k nadávkám přidali i pro mě ne zrovna příjemný fyzický kontakt. Rozvášněný dav mě dokonce svlíkl z dresu, který jsem v jeho očích neměl právo nosit,” vypráví Holzer, který se v tu chvíli vlastních fanoušků bál.

Raději tak na požádání spoluhráčů děkovačku s fanoušky opustil a odebral se do kabiny. Celou cestu do útrob stadionu cítil obrovskou úzkost a v jednu chvíli ho musel dokonce podpírat parťák Ondřej Šašinka, aby tam sebou nesekl na zem.

To však ale netušil, že to nejhorší ještě přijde. “Když jsem pak v šatně jen v ručníku vylezl po deseti minutách ze sprch, vtrhli mezi nás tři rozvášnění fanoušci. Povalili mě k masérskému stolu uprostřed místnosti a celý ten hon začal před všemi spoluhráči uprostřed kabiny nanovo,” popisuje svojí noční můru.

“Proč jdeš do Sparty? Co si o sobě myslíš? To teď jako necháš všechny ty kluky tady ve štychu? Pochopitelně padaly mnohem ostřejší výrazy. Sám skoro nahý jsem se před těmi stokilovými chlapy styděl. A bál jsem se. Fakt jsem se bál,” vypráví hrůzný zážitek z kabiny.

Ve Spartě nakonec ale příliš neuspěl, odehrál pouhých 13 ligových zápasů a už po roce odešel na hostování do Zlína. Jelikož byl od mala vedený k nenávisti ke Spartě, nedokázal se za klub rvát srdcem a nikdy si k němu nenašel cestu.

Po povedeném hostování ve Zlíně, kde si zahrál i skupinu Evropské ligy se vrátil zpět do Sparty, jenže trenér Stramaccioni s ním nepočítal a poslal ho rovnou do B-týmu.

Ačkoli ho přemlouval Zdeněk Grygera na setrvání ve Zlíně nebo ho dokonce do Jablonce lákal samotný Miroslav Pelta, Holzer se rozhodl pro návrat do rodného Baníku. I přes všechny problémy a zlou krev cítil, že to bude nejlepší krok.

Svými výkony si tvrdé jádro Baníku získal zpět na svou stranu, pomohla tomu i schůzka, kdy si s fanoušky vše na rovinu vyříkal. Jak jsou fotbalové osudy nevyzpytatelné, dva fanoušci, kteří Holzera tenkrát přepadli v kabině patří dnes mezi jeho velké kamarády.

Zdroj: bezfrazi.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To je právě problém chacharů a Moraváků vůbec,že jsou od malička veden k nenávisti.Pak dochází ke zbytečným excesům,které normálnímu člověku vadí.Ta výchova k nenávisti se totiž projevuje i nenávistí k Praze a vůbec k Čechám.Také všichni z Moravy,kteří přijdou do Prahy,jenom škodí,ať jeto Topolánek,Sobotka či jiní ve vysokých funkcích.Tento problém se nevztahuje pouze na fotbal,ale ve své podstatě na všechny sporty a nakonec i do politiky.Už jsem navrhl,aby se Morava odtrhla,budou jako Slováci samostatní a nebudou v Praze překážet.Je jich tady stejně,jako Slováků před rozpadem a používají i stejnou rétoriku.Češi jim strašně ubližují,podle jejich přesvědčení.

  2. Pane Petr opravdu téměř státnický projev koho my to jenom připomíná a už jsem si vzpomněl nějakej Berbr ESTEBAK ,každým coulem nedávno se vrátil s SK Pankrác.Ten zavedl ten podvodnický systém v Čechách a Moraváci,kteří nechtěli v tom bordelu fungovat a vzepřeli se,tak se rázem stali Asiaty.Šlechetní Češi ESTEBAKOVI nosili dárky a upláceli rozhodčí.Na štěstí končí Česká čili světová civilizace za Humpolcem a Moraváci a Slezané coby úhlavní nepřátelé patří do Asie.Omlouvám se tímto normálním občanům naši krásné vlasti.

  3. Souhlasim s Fajtem i kdyz my se Slezska jsme spise za Polaky ale co se my libi ze Plzen “prestala slapat” kdyz byl estebak v base

  4. Intriky, nečistá hra. To je důvod, proč jsem začal sledovat českou ligu okrajově. Myslím že se toho ani teď moc nezmění.
    Zajímavý článek mimochodem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

I Everton vstřelil v tomto roce na Anfieldu více gólů! Liverpool poprvé v historii prohrál doma pět zápasů v řadě

Tragédie Liverpoolu pokračuje! Svěřenci Jürgena Kloppa ani ve čtvrtek večer proti Chelsea nedokázali zlomit negativní sérii a vytvořili nepříznivý rekord, jímž se rozhodně nebudou chlubit.

Kam s Adamem Hložkem? Vrba ho do útoku nepostaví, systém s jedním hrotem se měnit nebude

Obrovsky pozitivní zpráva pro všechny sparťanské fanoušky. Vůdce ofenzivy a pravděpodobně největší hvězda týmu Adam Hložek se vrací po dlouhém zranění a je připraven opět do akce.

Katastrofální Vaclík? Fanoušci jej po prohře s Barcelonou kritizují, čísla hrají jasně pro jeho rivala

Tomáš Vaclík si ve středu připsal další start v dresu Sevilly. Tentokráte v rámci Copa del Rey, když andaluský celek čekala odveta na půdě Barcelony. Ta ale nedopadla vůbec dobře a kritice se nevyhnul ani reprezentant České republiky.