Spojte se s námi


Chance Liga

Rozhovor: „Evropská liga je něco výjimečného,“ potvrdil Stanislav Dostál

Publikováno

dne

Podzimní část HET ligy je minulostí. Kromě plzeňské krasojízdy a sparťanských experimentů bylo určitě zajímavé sledovat účinkování Zlína, který díky pohárovému titulu byl nasazen do základní skupiny Evropské ligy. Jaký to byl rozdíl hrát tři soutěže? Na to jsme se v exkluzivním rozhovoru zeptali Stanislava Dostála, brankářské opory Zlína.

Zdroj: fcfastavzlin.cz

Jak byste zhodnotil podzimní část sezóny?

Podzimní část sezóny byla pro nás trochu náročnější, jelikož většina z nás jsme hráli poprvé tři soutěže. Za sebe musím říct, ze bych si na to dokázal zvyknout a bylo by mi to o dost víc při chuti, kdyby zápasu bylo tolik.

V domácím poháru se vám daří. Myslíte si, že byste mohli zopakovat loňské tažení za vítězstvím?

Domácí pohár je ošemetná soutěž, strašně moc záleží na aktuální formě mužstva v zápase. Díky novému systému už není šance na reparát, takže pro papírově silnější soupeře to od čtvrtfinále může být nevyzpytatelné. Samozřejmě kdyby se nám podařil takový úspěch a pohár obhájit, bylo by to nádherné.

Právě díky poháru jste si mohli zahrát skupinovou fázi Evropské ligy. Dají se vůbec nějak tyto zápasy porovnat se zápasy ligovými?

Za sebe bych řekl, že obrovský rozdíl je ve finální fázi, tedy střílení gólů. Spousta týmů v lize se na gól strašně nadře, zatímco když hrajete zápas Evropské ligy, tak těch šancí vstřelit branku nemáte tolik a měli byste využít, co se nabízí. Bohužel jsme o tomhle byli několikrát poučeni, hlavně při venkovních zápasech, kdy jsme dostali z první vážné šance branku.

Mohl Zlín z takové skupiny postoupit?

Mohlo se stát cokoliv, ale upřímně, my musíme stát nohama na zemi a děkovat za tu zkušenost, kterou nám Evropská liga dala, jak po sportovní, tak si myslím i po organizační stránce. Škoda jen, že se nám nepodařilo ani jednou zvítězit, to by byla pěkná třešnička.

Zdroj: fcfastavzlin.cz

Byla na týmu v některých ligových zápasech poznat únava z náročného programu?

Nemůžu hodnotit za ostatní, ale za sebe říkám, že mi to vyhovovalo být v nějakém zápřahu, i v tom cestovním. Jediné, kdy to bylo náročnější, byl přelet z Ruska domů a následně dva dny na to jsme hráli na Baníku, ale jinak si myslím, ze to o únavě kolikrát nebylo.

Dají se nějak tyto zkušenosti zúročit a dotáhnout se tak kvalitativně na úroveň nejlepších českých klubů?

Ne že dají, ale měly by se zúročit k tomu, aby nás to posunulo, co nejblíže k tuzemské špičce, kam by chtěl patřit samozřejmě každý.

Celou profesionální kariéru jste zatím strávil ve Zlíně. Nepřemýšlíte už někdy o odchodu? Je nějaký tým, kde byste si chtěl jednou zahrát?

Tým vybraný mám, ale na to už je bohužel pozdě a momentálně nemám zprávy že by hledali čtyřku do Realu Madrid 😀 Teď vážně, samozřejmě, že jsem přemýšlel si zahrát i jinde, ale myslím si, ze všechno má svůj čas a nastane ten pravý okamžik, kdy se budu muset posunout někam dál.

Dvojku v bráně vám dělá zkušený brankář Zdeněk Zlámal. Jak si s ním rozumíte?

Myslím si, ze spolu nemáme žádný problém a vycházíme spolu naprosto v pohodě.

Je nějaký zápas z podzimu, který vám utkvěl v paměti?

Jsou to samozřejmě venkovní zápasy Evropské ligy. Sice vždy se špatným výsledkem, ale zažít to je opravdu něco nového a výjimečného.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.