Reklama

Řím opět probudil mou vášeň, čeká mě Mission: Impossible, říká Mourinho

José Mourinho po konci v Tottenhamu bez angažmá dlouho nezůstal. Překvapivě se upsal italskému AS Řím, kde jej dle jeho vlastních slov čeká “Mission: Impossible”. V rozhovoru pro GQ Portugal se rozpovídal i o předcházejících angažmá.

Zdroj: Crystal Palace FC

José Mourinho se těší na nové angažmá, po dlouhých letech se totiž vrací do Itálie, kde bude vést do nové éry AS Řím. Slavný italský celek již 13 let čeká na zisk jakékoliv trofeje a Portugalec by to rád změnil.

„Opravdu mě chtěli. Bylo to rychlé. Ráno jsem skončil v Tottenhamu, odpoledne mi volali z Říma. Chtěli mě a byli objektivní. Probudili ve mně vášeň,“ nechal se slyšet Mourinho.

AS Řím má nové majitele a právě ty si portugalský kouč pochvaluje. Váží si jejich skromného přístupu a toho, že o pomoc žádají někoho, kdo má bohaté zkušenosti.

„Okamžitě jsem pocítil tu vášeň, kterou mám pro svou práci. Nemusel jsem nad tím přemýšlet, protože mě svým přístupem oslovili. Rozhovor s nimi se mi skutečně líbil,“ pokračoval nadšeně Mourinho.

Portugalec byl hned tázán, jestli tato vyjádření měla nějakou souvislost s neúspěšnými angažmá v Manchesteru United či Tottenhamu Hotspur.

„Někdy dělám chyby, ne vždy jsem vybral správný projekt, nebo jsem mohl být oklamán ohledně cesty některých projektů. Udělal jsem chyby, ale ve výsledku je to jedno,“ má jasno bývalý kouč také Interu Milán či Realu Madrid.

Mourinho stále nemůže věřit tomu, že má již 58 let a za sebou 30 let praxe v profesionálním fotbale. Stále však obnovuje svou motivaci.

„Do Manchesteru jsem šel ve fázi přechodu, nemluvě o úpadku. Tottenham nemá úspěšnou historii. A teď jdu do Říma s novými majiteli a čeká mě další Mission: Impossible. Lidé totiž mají jediný způsob, jak měřit úspěch. Musím vyhrávat,“ je si vědom Mourinho obtížnosti svého úkolu.

Oproti posledním působením z něj ale srší mnohem více energie a dá se očekávat, že si angažmá v Itálii bude naplno užívat. Bude úspěšný?

Zdroj: GQ Portugal

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené