Reklama

Real Madrid, Barcelona a Juventus se Superligy nevzdávají. Co jim hrozí?

Už je to více než tři týdny, kdy fotbalovou veřejnost nadzvedla ze židle zpráva o založení soutěže pro vyvolené. Tři týmy (Real Madrid, Barcelona a Juventus) se však Superligy stále nehodlají vzdát, což bude mít zřejmě ještě dohru.

Zdroj: Instituto Cervantes de Tokio, Flickr, CC BY-SA 2.0

Dvanáct fotbalových gigantů z Anglie, Španělska a Itálie (Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United, Manchester City, Tottenham, Real Madrid, Barcelona, Atlético Madrid, Juventus, AC Milán a Inter Milán) s vidinou velkého zisku ohlásilo, že se zapojí do nezávislé Superligy, která měla klubům pomoci dorovnat ztráty způsobené pandemií covidu-19.

Od nápadu se naopak distancovaly například Bayern Mnichov nebo francouzské PSG.

Nová soutěž se ale nesetkala s pochopením. To jak u fanoušků, bývalých fotbalistů, tak i u asociací FIFA a UEFA, které ihned vydaly varování pro kluby, které by se do Superligy chtěly zapojit.

Týmy z nového projektu, jejímž prezidentem se stal Florentino Pérez z Realu Madrid, by se nemohly účastnit domácích, evropských ani světových soutěží. Hráči by nehráli za své národní týmy. Klubům hrozilo také vyloučení z letošního ročníku Ligy mistrů nebo Evropské ligy.

Výstrahy a protesty fanoušků splnily svůj účel a devítka týmů se postupně od projektu Superligy odpojila. A tak vize super soutěže pro vyvolené zmizela stejně rychle, jako se objevila.

Ani případné tresty ale všechna zainteresovaná mužstva neodradily. Real Madrid, Barcelona a Juventus. To jsou tři týmy, které se vysněné miliardové soutěže nechtějí jen tak vzdát. A za Superligu stále bojují.

To jim ale nakonec může přijít pěkně draho. Evropská fotbalová asociace už s kluby vede disciplinární řízení, a světovým velkoklubům hrozí vyloučení z příštího ročníku Ligy mistrů.

Zdroj: UEFA

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené