Spojte se s námi


Ligue 1

První letošní posila pro PSG

Publikováno

dne

PSG přivedlo první letošní posilu. Střed zálohy posílí defenzivně laděný Lassana Diarra, kterému skončila smlouva v klubu Al-Jazira. Má na to probojovat se do základní jedenáctky?

Již dvaatřicetiletý Lassana Diarra je francouzským defenzivním záložníkem a také tak trochu světoběžníkem. Jeho fotbalová pouť začala v domovském Le Havre. Odtud jako velký talent přestoupil v roce 2005 do Chelsea. Zde hrál dva roky a poté si vyzkoušel i dres dalšího anglického velkoklubu – Arsenalu. Přes Portsmouth se dostal ještě do jednoho velkoklubu. V letech 2009-2012 oblékal dres Realu Madrid. Následovala působení v Rusku ve dresech Machačkaly a Lok. Moskva. Z Ruska se jako volný hráč vrátil na chvíli do Ol. Marseille, aby po chvíli zase vyrazil do světa, konkrétně do Al-Jazira.

Diarra toho stihl zcestovat opravdu mnoho. Absolutně nejvíce toho ale odehrál v dresu Realu Madrid. Zde nastoupil ke 116 zápasům, ve kterých vstřelil jeden gól. Diarra má za sebou také několik startů v reprezentaci. V dresu Francie odehrál celkem 34 zápasů a ze své pozice se mu vstřelit gól nepodařilo. To však nikdy nebylo v jeho popisu práce.

Diarra je jedním z těch francouzských prototypů na postu defenzivního záložníka. Ve své kariéře dosáhl mnoha úspěchů. S Chelsea vyhrál v roce 2006 Premier League, je dvojnásobným vítězem FA Cupu, a jednou vyhrál i anglický domácí pohár. Podobně úspěšný byl i ve Španělsku. S Realem získal v roce 2012 titul a o rok dříve vyhrál španělský ligový pohár.

Zda PSG přivedlo tohoto hráče s vidinou jeho startu v základní jedenáctce, nebo spíše se snahou posílit širší kádr, není zcela jasné. Osobně vidím Diarru jako kvalitního náhradníka. Jeho největším konkurentem v PSG bude Motta, se kterým hrají na stejné pozici. Každopádně jsem na jeho výkony v dresu PSG velmi zvědav.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.