Spojte se s námi


Motorsport

Problémy v Sauberu aneb Proč předseda představenstva rezignoval? Jednu věc prý nedokáže překousnout

Pascal Picci byl v posledních letech důležitou postavou Sauberu. Nejenže plnil funkci předsedy představensta, sehrál také klíčovou roli při záchraně týmu v roce 2016, kdy byl prodán investorům Longbow Finance. V nedávném čase však oznámil svou rezignaci. Proč?

Publikováno

dne

Pascal Picci byl v posledních letech důležitou postavou Sauberu. Nejenže plnil funkci předsedy představensta, sehrál také klíčovou roli při záchraně týmu v roce 2016, kdy byl prodán investorům Longbow Finance. V nedávném čase však oznámil svou rezignaci. Proč?

Už v dobách, kdy se Picci výrazným způsobem podílel na záchraně týmu úzce spolupracoval s konsorciem podnikatelů Islero Investments v čele s Finnem Rausingem. Jak velmi přesně zmiňuje web F1 Sport – švýcarský tým jezdí ve formuli 1 pod názvem Alfa Romeo, ale jedná se jen o výsledek partnerství. Ve skutečnosti je to technicky i nadále Sauber.

Před Velkou cenou Mexika však Picci překvapil celý tým, když oznámil, že z výše zmíněné funkce odstupuje. Proč by to však dělal?

Tehdy o důvodech jeho rezignace odmítal hovořit. Nyní však jaksi mezi řádky nastínil, proč vlastně z pozice předsedy představenstva odstoupil a co mu vadí ze všeho nejvíce.

Picci v rozhovoru pro Motorsport prozradil, že již nadále nechce být nikterak spojován s šéfem týmu, Frédéricem Vasseurem. Picci naznačil, že Bottasův příchod není tím správným krokem a rovněž mu vadí přerušení spojení s Ferrari. Právě on totiž měl být jedním z představitelů Sauberu, který tým k italské stáji přiblíží.

„Způsob výběru jezdců byl jedním z bodů, který narušil atmosféru mezi mnou a současným vedením. Mrzí mě, že tady už nebude Antonio, a jsem rád, že přijde Čou. Čínského mladíka a také jeho rodinu znám od doby, kdy jsme ho chtěli vzít do jezdecké akademie Sauberu,“ prozradil Picci v rozhovoru pro Motorsport.

Antonio Giovinazzi totiž Alfu Romeo opouští a v příštím roce jej ve formuli 1 neuvidíme, jelikož jednoduše ztratil svou sedačku. Přitom jeho forma šla v letošní sezóně nahoru a zejména v kvalifikacích si držel výtečné tempo.

Právě Vasseur přiznal, že tento krok tým podnikl zejména kvůli oné finanční stránce. V sezóně následující jeho místo zaujme Kuan-jü Čou, jenž s sebou přinese i bohatého sponzora a spoustu peněz.

Ač Piccimu situace s jezdci vadí, v rozhovoru přiznává, že stále chová plnou důvěru v majitele Sauberu. Věří, že současný majitel Finn Rausing ví, co dělá a budoucnost týmu je v dobrých rukou.

„Může se svobodně rozhodovat, zastupuje akcionáře a je to spolehlivý člověk, který do toho dává veškerou svou vášeň a energii,“ doplňuje v rozhovoru Picci.

„Jsem klidný, pokud jde o budoucnost týmu, protože majitelé týmu jsou nadšení a velmi zapálení lidé, jejichž prioritou číslo jedna je ochrana zaměstnanců, kteří tým tvoří. Moje rezignace se proto v žádném případě nesmí stát důvodem k obavám zaměstnanců Sauberu. Tím jsem si jist,“ uzavírá.

Zdroje: Motorsport, F1 Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.