Spojte se s námi


Chance Liga

Přestupové období Slavie i Sparty pod lupou. Kdo posílil lépe?

Sparta a Slavia budou znovu největšími favority na zisk ligového titulu. Oba celky budou navíc hrát Evropskou ligu, musely tak svůj kádr posílit, aby zvládly obě soutěže. Kdo lépe posílil?

Publikováno

dne

Sparta a Slavia budou znovu největšími favority na zisk ligového titulu. Oba celky budou navíc hrát Evropskou ligu, musely tak svůj kádr posílit, aby zvládly obě soutěže. Kdo lépe posílil?

Sparta – posily

Začněme u Sparty. Ta jako první, už na konci minulé sezóny přivedla Jana Kuchtu na trvalý přestup. Ruskému Lokomotivu zaplatila 2,5 milionů eur. Stejné peníze zaplatila za Angela Preciada z Genku.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Přes 1 milion eur poslala do Dánska za Jamese Gomeze, lehce pod milion zase do Liberce za Victora Olatunjiho. Z Brna také přivedla Michala Ševčíka a z Jablonce mladého brankáře Jakuba Surovčíka. Na hostování poté přišli Veljko Birmančevič a brankář Peter Vindahl.

Sparta – odchody

Největší odchod Sparty je Tomáš Čvančara, za kterého Borussia Mönchengladbach zaplatil 10 a půl milionu eur. Za Caspera Höjera měl Rizespor zaplatil 900 tisíc eur. Další příjem činil odchod Adama Gabriela, kterého Sparta vykoupila z Hradce za 64 tisíc eur a přeprodala do Midtjyllandu za 830 tisíc eur.

Slovácko poté zaplatilo za Michala Trávníka 300 tisíc eur. Tým opustili i Martin Minčev, Dominik Holec, Lukáš Juliš a Florin Nita. Oproti minulé sezóně chybí i Matěj Kovář, Jakub Jankto, Awer Mabil a Dimitrije Kamenovič, kteří byli na Letné na hostování. Na hostování odešli Kryštof Daněk, Filip Souček, Andreas Vindheim, Dominik Plechatý, Matyáš Kozák.

Sparta příchodySparta odchody
Jan KuchtaTomáš Čvančara
Angelo PreciadoCasper Höjer
Victor OlatunjiAdam Gabriel
Michal ŠevčíkMartin Minčev
Peter VindahlMichal Trávník
Veljko BirmančevičDominik Holec
Jakub SurovčíkLukáš Juliš
Florin Nita
Kovář, Jankto,
Mabil, Kamenovič (konec hostování)
Daněk, Souček, Vindheim
Plechatý, Kozák (hostování)

Slavia příchody

Slavia v létě neudělala žádný velký přestup. Nejdražší byl Conrad Wallem, který stál 1,5 milionu eur. Muhamed Tijani stál 1,26 milionu eur, Andres Dumitrescu stál milion eur. Mojmír Chytil vyšel na 590 tisíc eur. Zadarmo přišel Sheriff Sinyan.

Slavia odchody

Slavia v létě zapsala jeden z největších přestupů historie klubu, když prodala Davida Juráska za 14 milionů eur do Benfiky Lisabon. Na roční hostování se zhruba 4milionovou opcí odešel Ondřej Lingr. Na hostování s opcí odešel do LASKu i Maksym Talovjerov. To samé Srdjan Plavšič do Rakówa a Jakub Markovič do Baníku.

Jako volný hráč opustil Eden Peter Olayinka, Jan Matoušek i Ibrahim Traoré. Na hostování odešli Aiham Ousou, Ewerton, Petr Hronek, Matěj Valenta a Antonín Kinský.

Slavia příchodySlavia odchody
Conrad WallemDavid Jurásek
Muhamed TijaniOndřej Lingr
Andres DumitrescuPeter Olayinka
Mojmír ChytilMaksym Talovjerov
Sheriff SinyanSrdjan Plavšič
Jakub Markovič
Jan Matoušek
Ibrahim Traoré
Aiham Ousou, Ewerton
Valenta, Hronek, Kinský (hostování)

Kádr Sparty

Vindahl
Vorel

Sörensen – Panák – Krejčí
Vitík – Vydra – Gomez

Preciado – Kairinen – Laci – Zelený
Wiesner – Pavelka – Sadílek – Ryneš

Birmančevič – Kuchta – Haraslín
Pešek – Olatunji – Karabec

Další náhradníci: Ševčík, Mejdr, Sejk, Surovčík

Kádr Slavie

Kolář
Mandous

Vlček – Ogbu – Holeš
Masopust – Sinyan – Bořil

Douděra – Oscar – Zafeiris – Provod
Tomič – Ševčík – Hromada – Dumitrescu

Jurásek – Chytil – Jurečka
Van Buren – Tijani – Schranz

Další náhradníci: Wallem, Kačaraba, Pech, Tecl, Ogungbayi

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jak minulou sezónu, tak v létě se skloňovala slabá lavička Sparty. V zápasech s Kodaní bylo hodně znát, jak když Priske vystřídal, kvalita šla hodně dolů. Teď to ale nevypadá tak špatně.

Sparta konečně posílila pravý kraj obrany, když přivedla Preciada, jenž by měl být zárukou kvality. Naopak lehký problém může mít naopak na druhé straně, kde pustila Höjera, Zelený je z formy a Ryneš se teprve sžívá se Spartou.

Slavia má tradičně velice silný a široký kádr, kde vlastně ani nepoznáte, jestli je základní sestava první nebo druhá řada. Někdy to však může být i na škodu, kdy trenéři až moc točí základní jedenáctkou.

Do evropských týdnů, kdy bude hrát Slavia v rytmu čtvrtek – neděle je však nabitý kádr a zdvojené posty velice potřebný faktor.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.