Spojte se s námi


Fotbal

Pouze dva hráči Barcelony v této sezoně neutrpěli žádný úraz

Publikováno

dne

Zdravotní potíže hráčů prvního týmu v Barceloně jsou v aktuálním ročníku stále velké a madridský plátek AS přišel s informací, že pouze dvěma hráčům se vyhnuly jakékoliv neduhy, zatímco zbylých 16 mělo alespoň jedno menší či větší zranění.

Antoine Griezmann a Frenkie de Jong jsou jedinými barcelonisty, kteří odehráli oba 37 zápasů a neutržili žádné poranění či nemoc. Zatímco Francouz byl šetřen v duelu se Sevillou, Nizozemec stál za karty proti Granadě. Obzvláště v případě bývalého hráče Atlétika Madrid jde o pokračování jeho skvělé bilance, kdy nikdy neměl vážnější zranění.

Každou sezonu odehraje tento osmadvacetiletý forvard kolem padesátky duelů a s drobnými potížemi s kotníkem v předsezoně se vypořádal velice rychle. A rodák z Arkelu je na tom podobně. I přes mladý věk stihl v loňském ročníku za Ajax sehrát 52 utkání. Třetím dosud nezraněným pak je Martin Braithwaite, ale ten je v klubu krátce.

Za Leganés však dánský útočník nezmeškal jediný zápas. Jinak je to ovšem pro Katalánce velmi těžké. Největší problém přinesly dva úrazy, které vyžadovaly operaci – Luise Suáreze trápil meniskus, Ousmana Dembélého pak stehenní sval. V případě Uruguayce se dá hovořit o rychlé rekonvalescenci a možnosti návratu v dubnu.

U křídelníka, který si zahrál za Stade Rennais či Borussii Dortmund, je to ale horší a jeho návrat se předběžně plánuje na srpen, když si staronové poranění šlachy přivodil v únoru. Hned na startu sezony chyběl velkou část zápasů Lionel Messi, jenž si natáhl sval zvaný soleus. Specifickým je pak příklad brazilského středopolaře Arthura Mela.

Toho ještě nedávno trápil kotník a předtím zase osteoartróza (onemocnění kloubů, pozn. přek.) v stydké kosti. Celkem dost zápasů vynechal Jordi Alba, jenž bojuje se svalstvem a pozor na kolena si stále musí dávat Samuel Umtiti. Stoper pak zmeškal úvod ročníku kvůli potížím s metatarzální kostí v nártu.

Náhradní brankář Norberto Neto si prožil dvě delší absence a zpočátku sezony se vyskytly problémy také u druhého levého zadáka, Júniora Firpa. A aby toho nebylo málo, tak v měsíci listopadu marodil Nélson Semedo. Poslední krajní obránce, který je však spíše záložníkem – Sergi Roberto – absentoval kvůli dvěma zraněním.

Zranění neunikla ani Ansuovi Fatimu, technicky stále členovi Barcy B, ale prakticky výhradně hráči hlavního výběru. Tomu se jednou za čas objeví potíže s koleny a za důvod můžeme uvést věk 17 let a fakt, že se stále nachází v pubertě. Nelze tak na něj zatím nakládat identické porce, jako zkušenějším a starším kolegům.

Zbylí hráči zmeškali kvůli svým problémům menší počet utkání. Marc-André ter Stegen laboroval s tendinopatií (úponová bolest, pozn. přek.) a v létě jej možná čeká operace. Zatím byl mimo 2 zápasy. Arturo Vidal, Clément Lenglet, Ivan Rakitič, Sergio Busquets a Gerard Piqué pak chyběli obdobně krátce.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.