Spojte se s námi


Fotbal

Postup potřetí v historii a po 22 letech. Jak si povede Salernitana mezi italskou špičkou?

U. S. Salernitana 1919, sympatický klub z města Salerno v Kampánii, zahájí celkově potřetí ve své historii pouť nejvyšší italskou fotbalovou soutěží. Tu naposledy klub hrál v sezóně 1998/99, kdy skončil na 15. místě a sestoupil.

Publikováno

dne

U. S. Salernitana 1919, sympatický klub z města Salerno v Kampánii, zahájí celkově potřetí ve své historii pouť nejvyšší italskou fotbalovou soutěží. Tu naposledy klub hrál v sezóně 1998/99, kdy skončil na 15. místě a sestoupil. Hned sestoupil také ve své první sezóně 1947/48, kdy skončil na 18. místě. Fanoušci tohoto italského klubu tak doufají, že jejich setrvání v Serii A bude trvat déle. Nebude to však jednoduché.

Salernitana se do nejvyšší soutěže dostala výborným výkonem v minulé sezóně Serie B, kdy skončila se ziskem 69 bodů na druhém místě, hned za mistrem z toskánského Empoli.

Tým vede 67letý Fabrizio Castori, jediný kouč společně s Mauriziem Sarrim, který zvládl prolézt všechny soutěže Italské fotbalové federace.

Tomu se povedlo dovést v sezóně 2014/15 Carpi k historickému postupu. V Serii A už se mu ale bohužel tolik nedařilo a tým sestoupil. To byla v Serii A jeho jediná trenérská štace. Takže s nejvyšší italskou soutěží Castori moc zkušeností nemá, což by se klubu mohlo stát osudným.

Sympatický italský celek v minulé sezóně inkasoval jen 34 branek, v této statistice byl druhý nejlepší v lize. V Salernitaně hraje také slovenský stoper Norbert Gyömbér, který patřil v minulém ročníku mezi základní stavební kameny defenzivy, v novém ročníku by tomu nemělo být jinak. Na hostování také přichází velký talent Atalanty Bergamo devatenáctiletý levý bek Matteo Ruggeri.

Avšak ofenziva nevypadala minulý ročník tak skvěle. Nastříleli jen 46 gólů, což byl až desátý nejlepší útok minulé sezóny Serie B. Navíc z toho se na šestnácti brankách podílel Gennaro Tutino, který byl v klubu jen na hostování a nyní obléká dres Parmy. Z týmu odešli také Cedric Gondo a Andre Anderson, kteří oba dali po pěti brankách.

Střílení gólů bude tedy hlavně na Milanovi Djuričovi, kterému se však minulá sezóna nevyvedla, a na nových akvizicích. Na hostování ze Sampdorie Janov přichází útočník Federico Bonazzoli, který už v poháru stihl vstřelit dvě branky.

Fanoušci si také hodně slibují od ofenzivních záložníků Lassany Coulibalyho, který hrál v minulé sezóně v Angers, a od Grigorise Kastanose, který přichází na hostování z Juventusu.

Ač úkol udržet se v nejvyšší italské soutěži je velice těžký, tak zdaleka ne nemožný. Pro Salernitanu budou klíčové zápasy s papírově srovnatelnými soupeři. Třeba už v neděli v 1. kole proti Bologni.

Zdroj: U. S. Salernitana 1919, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.