Podle epidemiologa se fotbaloví fanoušci vrátí na stadion nejdříve za rok a půl

Zach Binney je epidemiologem působící na University of Emory v Atlantě a ve svém prohlášení pro deník The Times zdůraznil, že desítky tisíc fanoušků, kteří jsou na stadionu velmi blízko na sobě, představují velké nebezpečí a i proto se dle jeho názoru vrátí nejen fotbal do normálu až za 18 měsíců.

Embed from Getty Images

Dokud nebude vytvořena vakcína proti koronaviru a nepřinese efekt, nepůjde pustit na stadiony fanoušky. Lidé si musí uvědomit, že každý člověk navíc navyšuje risk – 5 lidí představuje větší než 2 a 10 větší než 5. A 60 tisíc je velké, velké riziko. I kdyby bylo jen pár nakažených v hledišti, bude existovat riziko, že se stane něco velmi důležitého.

Jako vědec nerad říkám, že si jsem na 100 % jistý, ale tady jsem téměř na 100 % přesvědčen, že se na stadiony nepůjde vrátit až do doby, než bude vyvinuta vakcína. A to bude zhruba v rámci osmnácti měsíců – možná o něco málo dříve či později. Tečka.“ Na jeho slova pak navázal kolega z oboru Karol Sikora.

Logistika zajištění imunity pro 68 milionů lidí (počet obyvatel ve Spojeném království, pozn. přek.) je komplikovaná,“ tvrdí a jednohlasně dodává, že otevřít stadiony pro veřejnost půjde v okamžiku, kdy si zhruba 60 % populace vytvoří imunitu. Aktuálně toto číslo stojí ve Velké Británii mezi 10 až 15 procenty.

Dodejme, že v ČR se například příští týden v pondělí, 20. dubna, vrátí do tréninkových procesů profesionální sportovci a od 8. června půjde pořádat mimo jiné i sportovní akce do účasti padesáti přítomných osob, což můžou být například trenéři, zdravotníci a další činovníci klubů. O otevření tuzemských stadionů pro diváky se zatím nehovořilo.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Všichni lidé na celém světě dávají přednost zdraví. Když se bude hrát fotbal bez diváků 2 roky tak v zájmu zdraví je to v pořádku. Bohužel peníze jsou vždy na 1 místě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nedělní pád dvou gigantů – Bayern i Manchester City schytaly ostudné debakly!

Nebyl to zrovna úspěšný den pro dva z evropských fotbalových gigantů. Německý Bayern i anglický Manchester City v nedělních ligových utkáních jasně prohráli a postarali se o pořádné překvapení!

Juliska je Dukle drahá! Nájem se za poslední roky zdvojnásobil

Fotbalová Dukla Praha a pražský stadion na Julisce spolu navzájem náramně souzní. Na něm Dukla nasbírala jedenáct titulů československého šampiona, hostila velké zápasy na mezinárodní scéně včetně semifinále Poháru mistrů v roce 1967 proti Celtiku Glasgow.

Leverkusen doma zaskočil Lipsko! K bodu přispěl skvělým výkonem i Patrik Schick

Do 2. bundesligového utkání sezóny vkročil kvůli nepodařenému úvodnímu utkání v roli outsidera. Lipsko však zaskočil skvělým a atraktivním projevem, který stačil na dvoubrankovou remízu 1:1.