Spojte se s námi


Bundesliga

Pierre-Emerick Aubameyang se má příští týden rozhodnout o své budoucnosti

Publikováno

dne

Nejlepší střelec letošní bundesligy Pierre-Emerick Aubameyang se v po zápasovém rozhovoru vyjádřil, že se v příštím týdnu rozhodne zda zůstane v Dortmundu nebo přestoupí do nového klubu.

Podle spekulací je největším zájemcem o jeho služby Real Madrid, se kterým byl spojován již v předchozích přestupových období, ovšem ve hře je prý i jeden Čínský klub nebo PSG.

27letý útočník má za sebou již dlouhou cestu. V roce 2007 začínal v mládežnických týmech AC Milan, odkud putoval na několik hostování do francouzských klubů, až ho v roce 2012 přivedlo Saint-Étienne za necelé dva miliony eur, odkud se za rok a půl stěhoval za 13 milionů eur do Dortmundu.

Jeho současná hodnota je podle serveru transfermarkt.com okolo 65 milionů eur a tak by jeho případný prodej znamenal pro Dortmund velkou finanční odměnu.

Jeden z nejrychlejších hráčů světa včera pomohl dvěma góly k výhře 4-3 nad Werderem Brémy, díky které se Dortmund usadil na konečném třetím místě.

Celkem za Dortmund odehrál 188 zápasů, ve kterých nastřílel 119 gólů a k nim přidal ještě 33 asistencí. Je zajímavé, že Aubameyang nikdy nedostal červenou kartu v Dortmundu, rozhodčí mu udělili pouze 16 žlutých karet.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.