Spojte se s námi


Hokej

Peníze? Kdepak! Extraliga si vybrala tradičního partnera. Jsem zklamaný, nechápu to, reaguje Dědek

Středeční jednání na valné hromadě APK (Asociace profesionálních klubů) zná své výsledky. Nadpoloviční většina, tedy osm klubů, zvedla ruku pro spolupráci se stávající společností s BPA Sport Marketing.

Publikováno

dne

Středeční jednání na valné hromadě APK (Asociace profesionálních klubů) zná své výsledky. Nadpoloviční většina, tedy osm klubů, zvedla ruku pro spolupráci se stávající společností s BPA Sport Marketing. 

Zdroj: HC Energie Karlovy Vary

Česká nejvyšší soutěž tak zůstává na stejném písečku, jako je tomu už od roku 1993. Faktem je, že zatím není nic podepsáno. Včerejším dnem kluby vyzvaly k zahájení jednání o konečně podobě této smlouvy.

BPA měla proti sobě jednoho, nicméně velmi silného soupeře. Vlastník firmy RELMOST Petr Dědek položil oproti stávajícímu partnerovi na stůl podstatně větší balík peněz. Ani ten však většinu klubů nezlákal. 

Petr Dědek byl tak přece jen mírně rozhozen po výsledném hlasování. To potvrdil svým vyjádřením: „Osm klubů se leklo, že tady bude někdo, koho nebude nikdo ovládat. Osm klubů odmítlo hokeji pomoci. Osm klubů pro mě teď řeklo, že nepotřebuje peníze.

Přitom zároveň vlastník pardubického klubu nešel do tohoto souboje zrovna bez šance. Nicméně nejvíce ho zklamalo, že někteří majitelé nějakou dobu před hlasováním řekli, že jednoznačně zvednou ruku pro vyšší nabídku, ale nakonec si to rozmysleli.

Konkrétní příklad uvádí k bruslařskému klubu: „Majitel Mladé Boleslavi mi řekne, že bude hlasovat pro víc peněz. V úterý mi řekl, že se rozhodl pro BPA. Lidi, kteří nedrží slovo, neuznávám,” reagoval zklamaně.

Žádný debakl, co se tyče hlasování, to totiž nebyl. Pro návrh o pokračování spolupráce s BPA zvedlo ruku osm klubů (Sparta, Třinec, Liberec, Karlovy Vary, Mladá Boleslav, Plzeň, Kometa a Vítkovice), pro RELMOST bylo klubů pět (Pardubice, Mountfield HK,  Motor ČB, Olomouc a Litvínov). Jediný Zlín se konečného hlasování zdržel.

Petr Dědek nechápe, že některé kluby hodily nevysvětlitelně zpátečku k tradičnímu partnerovi: „Když jsme se o tom začali bavit na konci loňského roku, tak všechny kluby na BPA nadávaly. Všechny do jednoho. Ti, co pro ni hlasovali, tak nejvíc,” pokračoval ve své výpovědi.

Vždyť nás na schůzku pozvaly kluby jako Liberec a Sparta, nikdo nebyl spokojený, každý si stěžoval, že má málo peněz,” označil kluby, které nakonec daly přednost návrhu BPA.

STŘET ZÁJMU JAKOŽTO ROZHODUJÍCÍ FAKTOR

Nelze tuhle problematiku v hlasování označit za zcela klíčovou, nicméně je dost pravděpodobné, že byl jeden z hlavních důvodů.

Přímo o tom mluvil i zástupce Ocelářů Prokop Beneš: „Obecně můžu říct, že tahle otázka byla opakovaně diskutována, kluby se k ní vracely, zajímala je,“ říká Beneš pro iDnes.

Na otázku, zda si zástupce Relmostu myslí, že mohl ovlivnit situaci tento fakt, odpověděl Dědek, že je možné, že se někdo bojí. Nicméně v rozhovoru pro iSport od toho tématu spíš couval a poukazoval více na neférovou hru některých majitelů. 

Tak jako tak, kdyby kluby kývly na nabídku Relmostu, rozdělovala by tahle společnost odměny i pro klub, který vlastní stejný člověk. Tohle je zkrátka neoddělitelné.

Větší úsměv na tváři tak mohla mít po středečním poledni ředitelka BPA Jana Obermajerová. „Děkujeme klubům za důvěru. Potěšilo nás to,” řekla pro ČTK.

Je za námi 27 let spolupráce s ELH a věřím, že se nám nyní podaří co nejdříve dohodnout parametry smlouvy. Potřebujeme dostatečný časový prostor pro jednání s partnery a vysílateli,” doplnila.

EXTRALIGA V TELEVIZI

Velké téma je pochopitelně taky hokej v televizi, což jde s uzavřením této smlouvy ruku v ruce. Držitel těchto marketingových práv na Extraligu totiž přímo poskytuje i práva na vysílání hokeje v televizi.

Petr Dědek po své porážce řekl, že v jeho návrhu preferoval podmínku, aby se Extraliga v budoucnu vysílala především v České televizi, což nemusí být prioritou pro BPA.

Nicméně už před samotným hlasováním řekla Jana Obermajerová, že současná kombinace veřejně dostupného a placeného kanálu chce BPA do dalších let zanechat. „Ačkoliv je nám podsouváno, že chceme hokej umístit pouze na placenou televizi, musím tuto informaci dementovat, řekla pro hokej.cz.

Dlouhodobě preferujeme kombinaci vysílání na free to air a placené TV, což dokazuje aktuální formát vysílání hokeje. Je totiž základem pro navýšení finančních prostředků pro kluby, a zároveň nutností pro zajištění odpovídající televizní prezentace pro Tipsport extraligu a její partnery,” dodala.

Současná smlouva mezi kluby a BPA vyprší na konci sezony 2022/23, stejně jako současná smlouva o televizních právech.

https://www.facebook.com/103690357904694/posts/278364563770605/?d=n

Na jednu stranu není nikde psáno, že extraligový hokej v České televizi nadále zůstane, nicméně vidím riziko jeho přesunu na jiný kanál za velmi nepravděpodobný krok. 

BPA spolupracuje s Českou televizi již od zmíněného roku 1993, což sebou nese i poměrně silné vazby. Nicméně ruku do ohně za jejich nekonečné partnerství dát v dnešní době asi nejde.

Přesně tyhle obavy Dědek má: „Je to jen moje spekulace, ale bojím se, že extraliga odejde z České televize. Budu rád, když tam zůstane, ale O2 chce dělat hokej sama, potažmo se svojí sestrou Novou.

Tak jako tak, středeční hlasování klubů rozhodlo, že na dalších pět let, tedy až do sezony 2027/28 bude partnerem BPA.

Rozhodly zákulisní dohody, proto pokračujeme s BPA,” dodal majitel Dynama i společnosti RELMOST.

Zdroj: ČTK, iSport, iDnes, Hokej

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.