Spojte se s námi


Chance Liga

O Martina Vitíka je obrovský zájem! Jak zareaguje Sparta?

Martin Vitík patří mezi nejpříjemnější překvapení uplynulého ročníku Fortuna ligy. Teprve osmnáctiletý stoper se postupně probojoval až do základní sestavy Sparty, čehož si pochopitelně všimly i zahraniční celky.

Publikováno

dne

Martin Vitík patří mezi nejpříjemnější překvapení uplynulého ročníku Fortuna ligy. Teprve osmnáctiletý stoper se postupně probojoval až do základní sestavy Sparty, čehož si pochopitelně všimly i zahraniční celky. Letenští tak během přestupového období budou řešit příjemné starosti.

Zdroj: AC Sparta Praha

Ještě před rokem znal Martina Vitíka jen málokdo. V létě minulého roku ovšem jeden z klenotů strahovské akademie absolvoval soustředění s A-týmem Sparty, který v té době vedl ještě Václav Kotal.

Bylo tak jen otázkou času, kdy dostane šanci i v soutěžním zápase. Ta nakonec přišla 22. října, kdy na Letnou přijelo francouzské Lille. Vitík však přišel na hřiště až v 90. minutě za stavu 1:4 pro hosty.

Premiérového startu v základní sestavě se dočkal 10. prosince v duelu proti AC Milán, který byl zároveň pro Spartu v uplynulém ročníku tím posledním na evropské scéně.

Vzhledem ke svému věku předvedl Vitík velmi dobrý výkon, díky němuž Letenští prohráli jen 0:1. V jarní části sezony už po zásluze patřil mládežnický reprezentační stoper mezi stabilní členy základní sestavy.

Nic se na tom nezměnilo ani po příchodu kouče Pavla Vrby. Aktuálně tak má Martin Vitík na svém kontě sedmnáct startů ve Fortuna lize, přičemž další dva přidal v rámci MOL Cupu.

Není divu, že fotbalista, narozený v lednu roku 2003, uvízl v hledáčku několika evropských klubů. „O Martina se zajímá spousta klubů, ale zatím jej Sparta uvolňovat nehodlá,“ uvedl pro Ruik hráčův agent David Nehoda.

V minulosti se o Martina Vitíka zajímal také londýnský Arsenal. „Podle mých informací ho pořád sleduje, ale zatím nepředložil žádnou konkrétní nabídku,“ dodal Nehoda.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.