Spojte se s námi

eSport

Nová liga v režimu Pro Clubs ve hře FIFA 22 pod názvem PGS CZ/SK je zde!

Na československou scénu oficiálně dorazila nová světová komunita pod názvem Pro Gaming Society ve zkratce PGS. Tento pilotní projekt složilo dohromady pět adminů jak z České republiky, tak i ze Slovenské. Jste příznivci nebo fanoušky režimu Pro-clubs?

Publikováno

dne

Na československou scénu oficiálně dorazila nová světová komunita pod názvem Pro Gaming Society ve zkratce PGS. Tento pilotní projekt složilo dohromady pět adminů jak z České republiky, tak i ze Slovenské. Jste příznivci nebo fanoušky režimu Pro-clubs? Jedná se o režim 11vs11, takže je považován za nejbližší reálnému fotbalu.

Psal se rok 2020, kdy zakladatel Stevie Alex vytvořil úplně novou a bezplatnou komunitu pod názvem Pro Gaming Society (PGS). Nejdříve se zabýval v sérii FIFA pouze zápasům 1v1. Poté byl ovšem osloven mnoha dotazy, zda by nevytvořil ligy v režimu Pro-clubs.

Pro-clubs je on-line sociální a kolektivní režim série FIFA, ve kterém si můžete vytvořit virtuálního profíka a vyrazit s ním na hřiště spolu s přáteli. Můžete si vytvořit svůj vlastní klub nebo do nějakého vstoupit a propracovat se s přáteli z 10. divize až na samotný fotbalový vrchol v 1. divizi.

Ve FIFA 22 komunitě se v režimu Pro-clubs začala rázem rozrůstat a získávala svoje hráče po celé Evropě. Momentálně má PGS ve své komunitě více než 36 055 hráčů a každým dnem přibývají. Již nyní pořádá 31 lig a 32. ligou bude právě ta vaše „ČeskoSlovenská liga“!

Do toho pořádá mezistátní turnaje jako je mistrovství Evropy či světa. Také evropské poháry, do kterých se probojujete z horních příček v lize, jsou samozřejmostí. Zkrátka tento herní portál nabízí pro hráče velké přiblížení k reálnému fotbalu (hráčské smlouvy s klubem, ocenění pro hráče a mnoho dalšího).

Československá liga PGS se zrodila koncem října roku 2021 a téměř okamžitě o ní byl projeven velký zájem. Po zhruba dvou týdnech po oznámení ligy se zaregistrovalo 237 hráčů české a slovenské národnosti.

Liga by měla začít od 3.1.2022 a hrát se bude v herních dnech zvolených na začátku sezóny podle manažerů. Liga pro hráče a manažery nabízí spoustu zajímavostí, jako vyhlášení týmu týdne, týmu měsíce, ale také manažera měsíce. Na konci sezóny budou odměněni ti nejlepší hráči i s manažerem celé sezóny!

O co se bude hrát budou admini informovat na začátku sezóny. Týmy v lize budou také bojovat o Ligu mistrů a Evropskou ligu. Počet postupujících týmů ještě není znám, bude upřesněn na začátku sezóny podle toho, kolik týmů se zúčastní.

Liga také bude mít svojí československou reprezentaci, se kterou se budou moci nominovaní hráči probojovat až na samotné mistrovství světa a mistrovství Evropy. Celá liga proběhne na oficiální aplikaci PGS eSport, kterou můžete stáhnout jak na Google play, tak na Apple store. Aplikace je v češtině.

Od nás, jakožto mediálního partnera projektu, se můžete těšit na pravidelné novinky, rozhovory s hráči, ale i s manažery.

Více informací naleznete na PGS Czech & Slovakia League. Pokud nemáte zrovna po ruce partu kamarádů, kteří by se k vám bez váhání připojili, nezoufejte, součástí Discordu jsou náborové kanály pro volné hráče a kluby. Takže se vám jistě povede najít si tým raz dva.

Reklama

Oblíbené