Norsko těsně zdolalo Maďarsko a zachránilo se v elitní skupině mistrovství světa
Střetnutí Maďarska s Norskem mohlo ukončit norské působení v elitní skupině mistrovství světa. Norové v posledním zápase ovšem zvítězili 1:0 po souhře Michaela Brandsegga-Nygarda se skórujícím Noahem Steenem a poslali na poslední místo Kazachstán.

Střetnutí Maďarska s Norskem mohlo ukončit norské působení v elitní skupině mistrovství světa. Norové v posledním zápase ovšem zvítězili 1:0 po souhře Michaela Brandsegga-Nygarda se skórujícím Noahem Steenem a poslali na poslední místo Kazachstán.
- Norsko se díky výhře zachránilo v elitní skupině mistrovství světa
- Maďarsko po třech debaklech ukázalo zlepšení
- Michael Brandsegg-Nygard potvrdil roli nejlepšího nahrávače Norů
Rychlý protiútok poslal Norsko do vedení
Soubojem o udržení by se dal nazvat zápas Maďarska proti Norsku. Poslední Norové měli na svém kontě po šesti duelech ve skupině jediný bod za porážku v prodloužení s USA. Maďarům patřila příčka šestá, když získali tři body za výhru nad Kazachstánem.
Ovšem jediné vítězství neznamenalo, že jsou Maďaři v bezpečí. Nicméně to byli Norové, kterým opravdu šlo o přežití v elitní skupině mistrovství světa.
V čase 6:28 však jasně ukázali, že i příští rok chtějí hrát na nejvyšší úrovni. Michael Brandsegg-Nygard vybojoval puk ve vlastním pásmu a projel s ním přes celé kluziště mezi několika soupeři. Následně kotouč předal Noahu Steenu, který sám před brankářem bez problému skóroval.
Rázem Norsko poskočilo na šestou příčku před Kazachstán a Maďarsko, což hodlalo udržet. V první třetině se navíc Maďaři k žádnému dramatu nezmohli a soupeřova gólmana prověřili pouze čtyřikrát.
Norové hubené vítězství nepustili
Maďarsko potřebovalo změnit svou hru, pokud chtělo přemýšlet nad bodovým ziskem. Během druhé dvacetiminutovky si vypracovali 11 střeleckých příležitostí, ovšem Tobias Normann v norské bráně úspěšně držel čisté konto.
Zlepšení u Maďarů sice nastalo, ale k vyrovnání nedošlo. A nejspíše veškeré své síly vynaložili do prostřední části utkání, protože ve třetí třetině se jim vůbec nedařilo.
Norové sice vedli, ale jednogólový náskok jim nestačil a v poslední části zápasu chtěli vítězství potvrdit. Zvýšili svou aktivitu a Bence Balizse vyslali 14 střeleckých pokusů. Žádný z nich za záda maďarského gólmana neprošel.
Nicméně Maďarsko na druhé straně vypálilo pouze dvakrát, a tak si Normann bez potíží pohlídal čisté konto a pomohl Norům k první výhře na turnaji.
Hubené vítězství znamená, že Norové splnili svůj cíl a zachránili se mezi elitou. Maďarsko má k udržení velmi blízko, neboť poslední Kazachstán ve svém závěrečném utkání na mistrovství světa vyzve Švýcarsko. Jakýkoliv bodový zisk Kazachů by poslal Maďary do nižší soupeře, avšak Švýcaři stále pokukují po prvním místě ve skupině B a chtějí naplno bodovat.
Působení obou reprezentací na MS v hokeji 2025 skončilo tímto zápasem, po kterém se radují Norové a Maďarsko zůstává až do úterý 20. května v nejistotě.
Zdroj: Autorský článek
-
Chance Liga
Velký návrat do české ligy! Jablonec potvrdil příchod obří posily ze zahraničí
-
Bundesliga
Češi řídí zázrak Hoffenheimu: Coufal a Hranáč bojují místo záchrany o Ligu mistrů
-
Fotbal
Real Madrid míří do pekla. Horší než ostudná prohra je vyjádření kouče Arbeloy
-
Chance Liga
Americký sen odmítl, zvolil ten sešívaný. Slavia vyhrála boj o talent za 75 milionů












