Spojte se s námi


Motorsport

Nejtěžší závod v kariéře, řekl Pérez po VC USA. Nebylo to ale kvůli soubojům s protivníky

Mexický pilot stáje Red Bull, Sergio Pérez, si v americkém Austinu připsal druhé pódiové umístění v řadě a opět podal solidní výkon. To vše navíc s okolností, že již od prvního kola neměl vodu.

Publikováno

dne

Mexický pilot stáje Red Bull, Sergio Pérez, si v americkém Austinu připsal druhé pódiové umístění v řadě a opět podal solidní výkon. To vše navíc s okolností, že již od prvního kola neměl vodu. 31letý jezdec i tak dokázal za Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem udržet třetí příčku.

„Checo“, jak zní Mexičanova přezdívka, se musel v 56 kolech poprat s velkým teplem, které jezdcům dělalo problém i s picím systémem. „Byl to nejtěžší závod v mé kariéře. Dostal jsem se až do takového módu přežití,“ nechal se Pérez slyšet bezprostředně po dojetí velké ceny.

Svou až komickou roli poté sehrál jeden z reklamních plakátů, pod kterým jezdci projížděli. Na oné reklamě na alkoholické nápoje totiž stojí: „Když řídíš, nikdy nepij“. Samozřejmě, že samotný Mexičan toto nevnímal, ale vtipné obrázky si formulová komunita nenechala ujít.

Potíže s picím systémem v posledních letech trápily hlavně Kimiho Räikkönena, jemuž se tato situace přihodila například letos ve Velké ceně Monaka.

Podobný problém nastal i v Maďarsku 2018. Musíme však vzít v úvahu, že v USA byly podstatně horší přírodní podmínky.

O to víc je třetí pozice Péreze úctyhodná, navíc tím 31letý pilot potvrdil, že si na auto začíná více zvykat a bojovat o důležité body do Poháru konstruktérů. Navíc co do počtu pódií už jezdec Red Bullu zažívá nejlepší sezonu v kariéře.

A v posledních pěti závodech bude chtít „Checo“ ještě nějaká umístění v TOP 3 k současným čtyřem přidat. A snad k tomu bude mít i pití.

Zdroj: F1, Red Bull

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.