Spojte se s námi


Bundesliga

Nejlepším hráčem USA byl zvolen Pulisic

Publikováno

dne

V USA proběhla každoroční anketa, jejímž výsledkem je hráč roku. Anketu organizuje organizace USSF a hlasy v ní dávají bývalí hráči, trenéři, zástupci médií a fotbaloví odborníci.

Ocenění letos získal teprve devatenáctiletý Christian Pulisic. Díky svému nízkému věku se stal nejmladším hráčem v historii, kterému se toto ocenění povedlo získat. Dosavadní rekord držel legendární Landon Donovan, kterému bylo 21 let, když v roce 2003 získal své první ocenění hráče roku USA.

Pulisic ocenění získal zejména díky skvělým výkonům v reprezentaci. Za seniorskou reprezentaci stihl odehrát 20 zápasů a vstřelit už 9 gólů. Pulisic v loňském roce získal ocenění nejlepšího mladého hráče USA. Za mládežnické reprezentace odehrál dokonce už 44 zápasů a vstřelil 22 gólů.

Tento mladý ofenzivní hráč svoji hru staví na vynikajícím driblinku. I s ohledem na svůj věk podává až pozoruhodně vyrovnané výkony. V dresu BVB stihl naskočit letos do 21 zápasů a připsal si tři branky.

Celkem za A-tým nastoupil již k 76 zápasům a získal v nich skvělou bilanci 10 gólů a 14 asistencí. Bezesporu se jedná o jeden z největších fotbalových talentů vůbec a Dortmund bude mít ještě hodně co dělat, aby si jej v kádru udržel.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.