Spojte se s námi


Fotbal

Nejlepší sportovní filmy: Po pohádce v Derby County odešel trénovat hráče, které nesnášel. Snímek Prokletý klub stojí za zhlédnutí

Sportovní filmy a dokumenty začínají být v posledních letech populární. V roce 2009 se do kin dostal snímek Toma Hoopera s názvem Prokletý klub a od fanoušků fotbalu si odnesl velkou porci pochvaly. Pokud jste jej ještě neviděli, rozhodně to napravte!

Publikováno

dne

Sportovní filmy a dokumenty začínají být v posledních letech populární. V roce 2009 se do kin dostal snímek Toma Hoopera s názvem Prokletý klub a od fanoušků fotbalu si odnesl velkou porci pochvaly. Pokud jste jej ještě neviděli, rozhodně to napravte!

Zdroj: IMBD

Prokletý klub patří k nejpopulárnějším filmům s fotbalovou tématikou. Jedná se o příběh trenéra Briana Clougha z roku 1974 s retrospektivními vzpomínkami. Snímek je populární především díky silnému příběhu.

Hlavní tématem je Cloughovo angažmá v Leedsu United, které trvalo pouhých 44 dní. 39ti letý kouč byl považován za nejlepšího mladého trenéra na Britských ostrovech, stál před ním však těžký úkol. V Leedsu totiž nahradil legendárního kouče Dona Revieho, jenž s týmem vyhrál všechny velké trofeje krom Poháru mistrů (dnešní Liga mistrů).

Revie byl v kabině oblíbený, Clough ho ale v minulosti několikrát ostře kritizoval. Dle něj měl úspěchy s Leedsem jen díky surové hře. Sám o tom věděl své, když mu před semifinále Poháru mistrů Derby County s Juventusem jeho hráči zranili půlku základní sestavy.

Clough původně neměl v úmyslu Derby opouštět, kvůli sporům s majitelem ale poslal žádost o uvolnění z místa jeho a Petera Taylora (asistent). Měl za to, že majitel žádost zamítne a nabídne mu peníze na přestupy, aby zůstal. On však žádost podepsal a Dlough s Taylor v Derby skončili.

Cesty Clougha a Taylora se poté rozešly, mladý kouč přijal výzvu trénovat Leeds United, i když jejich tým několikrát hodně tvrdě kritizoval. Plusové body si nezískal ani rozhovorem před prvním tréninkem s týmem z Yorksheeru.

Co se dělo poté už Vám nebudu prozrazovat, přestože asi tušíte, že to nebyla žádná sláva, když na lavičce Leedsu vydržel pouhých 44 dní.

Těšit se můžete na výborné herecké výkony Michaela Sheena (Brian Clough) a Timothy Spalla (Peter Taylor), roli majitele Sama Longstona parádně ztvárnil Jim Broadbent.

Zdroj: The Damned United

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.