Spojte se s námi


Fotbal

Návrat ztraceného syna? Letní posila Barcelony chce zpátky do Itálie

Franck Kessié se v Barceloně zatím vůbec neprosadil podle představ a množí se zprávy o jeho odchodu, ke kterému by mohlo dojít už v lednu. On sám by se nejradši vrátil zpět do AC Milán. Jenže cítí to stejně i Rossoneri?

Publikováno

dne

Franck Kessié se v Barceloně zatím vůbec neprosadil podle představ a množí se zprávy o jeho odchodu, ke kterému by mohlo dojít už v lednu. On sám by se nejradši vrátil zpět do AC Milán. Jenže cítí to stejně i Rossoneri?

Reprezentant Pobřeží slonoviny v minulém ročníku odmítl prodloužit končící kontrakt v Miláně, kde se jej snažili udržet, a raději přijal nabídku Barcelony. Zdá se však, že to nebylo nejmoudřější rozhodnutí. V nabitém kádru katalánského gigantu se Kessiému nedaří prorazit, často se musí spokojit jen s rolí náhradníka.

To se mu pochopitelně nelíbí a přemýšlí o odchodu, vedení Barcelony proti tomu vůbec nic nenamítá. Sám kouč Blaugranas Xavi už údajně přestal s africkým středopolařem počítat, 42letý trenér a někdejší barcelonský fotbalista dává v záložní řadě prostor jiným hráčům.

Italský novinář Carlo Pellegatti nyní přišel s tím, že Kessié požádal svého agenta, aby mu vyjednal návrat do AC Milán, kde prožil nejlepší léta své kariéry a vloni byl jednou z ústředních postav italského velkoklubu v jeho cestě za vytouženým scudettem, tedy italským ligovým titulem.

AC Milán prý o Kessiého návrat moc nestojí


Postoj milánského celku má však být jiný, než by si Kessié býval přál. Rossoneri v čele se sportovním manažerem Paolem Maldinim prý o služby svého někdejšího zaměstnance zrovna moc nestojí. Kessié zkrátka v uplynulé sezoně neprokázal svou loajalitu vůči šampiónům ze San Sira, a tak se teď nemůže moc divit.

Jeho agent navíc prý během loňského ročníku měl jednat i s konkurenčním Interem Milán, což samozřejmě bylo představitelům AC trnem v oku. Na pozici středního záložníka navrch momentálně téměř bezchybně operují Sandro Tonali s Ismaëlem Bennacerem, takže na Kessiého by klidně mohla zbýt zase jen lavička náhradníků, podobně jako nyní v Barceloně.

Kessié v probíhající sezoně nastoupil za lídra španělské La Ligy celkem ke 13 soutěžním zápasům, během nichž se jednou zapsal mezi střelce. Na hřišti ovšem strávil pouze 489 minut, což i s ohledem na to, že v Miláně hrál skoro každé utkání, kouše jen velmi těžce.

Zdroj: Italian Football TV

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.