Spojte se s námi


Hokej

Nabažil jsem se jí už dva roky, říká Aron Chmielewski, který věnoval do dražby zlatou extraligovou medaili

Velmi netradiční suvenýr se rozhodl dát do dražby, jejíž výtěžek poputuje na jižní Moravu po nedávném neštěstí, třinecký útočník Aron Chmielewski. Devětadvacetiletý polský útočník Ocelářů se rozhodl do aukce věnovat svou zlatou medaili z mistrovské sezony 2018/2019.

Publikováno

dne

Velmi netradiční suvenýr se rozhodl dát do dražby, jejíž výtěžek poputuje na jižní Moravu po nedávném neštěstí, třinecký útočník Aron Chmielewski. Devětadvacetiletý polský útočník Ocelářů se rozhodl do aukce věnovat svou zlatou medaili z mistrovské sezony 2018/2019. S hokejovým Třincem se tak přidal k dalším z mnoha extraligových klubů, kteří se rozhodli touto formou získat finance na dobrou věc.

Hokejky, dresy, či zážitky v podobě golfové partičky s českými sportovními ikonami. Fanoušci mají v internetové aukční místnosti mimořádně rozmanitý výběr. Nejcennějším předmětem je však zlatá extraligová medaile polského útočníka ve službě Ocelářů.

Klimatické neštěstí na jihu Moravy otřáslo širokou veřejností. Proto i Aron Chmielewski přemýšlel, jak by mohl co nejefektivněji postiženým obyvatelům pomoct.

Ve chvíli, kdy jsem začal přemýšlet, co mužů darovat na dražbu pro oběti tornáda, mě napadlo, že bych chtěl věnovat něco, co bude mít velkou hodnotu nejen pro mě, ale také pro ostatní, kteří budou moci přispět nějakou pěknou částkou a alespoň lehce pomoct,“ řekl Ruiku třinecký útočník.

Proto se rozhodl do aukce věnovat tento zlatý cenný kov. „Jestli mi bude po medaili smutno? Ne, nabažil jsem se jí už dva roky. Budu rád a bude mi ctí, pokud se bude moci stát se pomocnou pro někoho jiného,“ dodal Chmielewski ke svému vstřícnému kroku.

Odpověděl taky na otázku, zda cítí, že je morální povinností nás všech těmto lidem jakkoliv pomoct. „Určitě ano. Takovou tragédii jsem ještě nezažil, a stalo se to fakt blízko. Mohlo se to stát každému z nás i našim rodinám,“ uvědomuje si hráč extraligového Třince s reprezentačními zkušenostmi.

Je to smutné, že lidé přišli o rodiny, bydlení a podobně. Vím, že chci lidem pomáhat. Protože tady žiju už osm let, věřím, že to Češi společně zvládnou,“ zakončil ve své reakci Chmielewski.

Jeho zlatá medaile se nachází momentálně mezi dalšími mnoha předměty na webu sportovniaukce.cz.

Vyvolávající cena nejcennějšího kovu je k tomuto vzácnému příspěvku poměrně vysoká a startuje na 50 tisíci korunách. Pokud se však chcete do některé z aukce zapojit, měli byste si pospíšit. Do konce zbývá už jen posledních pár hodin.

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.