Spojte se s námi


Ostatní

Místo partie popíjel český šachový šampion při mistrovství Evropy v baru

Nedávno skončené mistrovství Evropy družstev v šachu, na kterém mužská i ženská reprezentace obsadily shodně 19. místo, mělo ostudnou dohru. Za porušování životosprávy a nekolegiální jednání ukončil Český šachový svaz na příští dva roky spolupráci s úřadujícím mistrem.

Publikováno

dne

Nedávno skončené mistrovství Evropy družstev v šachu, na kterém mužská i ženská reprezentace obsadily shodně 19. místo, mělo ostudnou dohru. Za porušování životosprávy a nekolegiální jednání ukončil Český šachový svaz na příští dva roky spolupráci s úřadujícím mistrem České republiky Vojtěchem Plátem.

Evropský šampionát se konal ve Slovinsku a pokud jde o sportovní výsledky, od našich družstev se čekalo rozhodně víc. „Hlavní problém byl v prohraných partiích. Utrpěli jsme devět porážek, a to je opravdu hodně. Tohle by se mělo zlepšit,“ hodnotil na svazovém webu vystoupení mužské reprezentace kapitán Zbyněk Hráček.

Na lepší umístění nedosáhly ani ženy, avšak v jejich případě není, alespoň podle kapitána ženské reprezentace Tomáše Poláka, 19. místo neúspěchem. „České lvice příkladně bojovaly, prokázaly houževnatost i dobrý týmový duch. V žádném zápase neprodaly svou kůži lacino a po celou dobu turnaje jsme byli v těsném kontaktu s naším startovním nasazením,“ říká Polák.

Větším problémem byl neprofesionální přístup

Vedení šachového svazu však muselo řešit mnohem nepříjemnější záležitost. Podle televizní stanice Nova se měl reprezentant Vojtěch Plát vymlouvat, že je nemocný a nemůže nastoupit, místo léčby však během partie popíjel v baru alkohol. „To nebylo zrovna kolegiální,“ řekl k chování českého šachisty generální sekretář František Štross.

Vedení české výpravy dokonce ponechalo úřadujícího českého šampióna v místě dějiště mistrovství a ten se musel ze Slovinska dopravit domů na vlastní náklady. Za tuto skutečnost se ovšem předseda svazu šachistů Martin Petr Plátovi omluvil s tím, že k takovému kroku nebyl oprávněný důvod.

Pokáráni byli rovněž nováčci týmu Jan Krejčí a Štěpán Žilka, od nichž svaz do budoucna čeká profesionálnější přístup. Svaz nebyl spokojen ani se Zbyňkem Hráčkem, jenž jako vedoucí výpravy řádně nezvládal organizační povinnosti plynoucí z jeho pozice, a rozhodl se mu neprodloužit smlouvu.

Zdroj: Český šachový svaz, TV Nova

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.