Spojte se s námi


Chance Liga

Měl být novým Wilfriedem. Bývalý útočník Sparty ale zemřel na následky střelby

Publikováno

dne

Jeho snem bylo zahrát si za reprezentaci Pobřeží slonovin. Georges Henri Griffiths (†27) si ale nikdy svůj sen nesplnil. Bývalý hráč pražské Sparty totiž v říjnu roku 2017 zemřel na následky střelby, když se snažil uchránit své auto před krádeží.

Georges Henri Griffiths

Do Sparty přišel v zimě roku 2012. 1,95 metru vysoký útočník chtěl navázat na výkony Bonyho Wilfrieda, který byl velkým oblíbencem fanoušků. Griffiths byl mládežnickým reprezentantem své země a vydal se do Evropy, aby si jednou mohl zahrát i za A-tým Pobřeží slonovin.

„Mým snem je hrát za reprezentaci Pobřeží slonoviny. Možná je to paradoxní, ale je snazší se do ní dostat, když hraješ v Evropě. Proto i z tohohle pohledu je pro mě angažmá ve Spartě důležité,“ řekl po svém příchodu.

„Jde o talentovaného hráče s velkou budoucností. Zajímaly se o něj například Olympique Marseille a Kubaň Krasnodar,“ řekl tehdy hráčův agent Viktor Kolář. Nastoupil ovšem pouze do čtyř zápasů B-týmu a ve Spartě skončil s nepořízenou.

Následně nastupoval v maďarských týmech Lombard Pápa a Diósgyőr. Jeho život vyhasnul dne 05.10.2017. Dle agentury AFP se Griffiths snažil uchránit své auto před odcizením v Abidjanu. Jeden z dvojice mužů ale do bývalého útočníka dvakrát střelil a přivolaní lékaři mu již nedokázali pomoci.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.