Spojte se s námi


Serie A

Matuidi si působení v Juventusu užívá

Publikováno

dne

Když Blaise Matuidi v létě vyměnil PSG za italský Juventus, byl to pro mnoho lidí překvapivý tah. Vždyť v sestavě trenéra Unaie Emeryho patřil mezi základní články, v minulé sezoně odehrál přes padesát zápasů. V prvních třech utkáních letošního ročníku, ale nastupoval jen jako střídající žolík a připsal si pouhých 48 minut. To ho přimělo jednat. Zrodil se tak přestup do klubu, který se o francouzského reprezentanta zajímal již dříve. Do Juventusu.

První angažmá pracovitého středopolaře mimo Ligue 1 zatím vypadá zdařile. Matuidi pravidelně nastupuje v základní jedenáctce Staré dámy, v probíhající sezoně stihl už dvacet zápasů. Jediné co prozatím výkonům nejlepšího hráče Francie za rok 2015 chybí, je vstřelený gól. To si uvědomuje i sám Matuidi. „Již jsem se zde usadil, spoluhráči i trenér mě přijali nejlépe jak mohli. Nyní se chci soustředit na své výkony, stále se zlepšovat a snad přidat i nějaký gól,“ řekl pro klubovou televizi Juventus TV.

Změnou pro Matuidiho bude los italské ligy, ta se na rozdíl od francouzské Ligue 1 hraje bez přestávky, Juventus tak bude hrát i přes zimní prázdniny. „Bude zajímavé hrát přes Vánoce, tak jako v Anglii. Doufám, že je na hřišti oslavíme tím nejlepším způsobem.“ pokračoval zkušený středopolař v rozhovoru.

Své povídání uzavřel zhodnocením losu Ligy mistrů, který připravil pro Bianconeri složitého soupeře, anglický Tottenham. „Tottenham je silný tým, hraje běhavý fotbal od vápna k vápnu. My ale máme s Ligou mistrů spoustu zkušeností a na tento dvojzápas se moc těšíme.“

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.