Spojte se s námi


Fotbal

Martin Dúbravka přišel kvůli zranění o post jedničky v Newcastlu

Slovenský brankář Martin Dúbravka přišel kvůli zranění kotníku o post jedničky v Newcastlu. Z brány jej vytlačil o rok mladší Karl Darlow, který nastupuje v základní sestavě i po uzdravení bývalého hráče Sparty.

Publikováno

dne

Slovenský brankář Martin Dúbravka přišel kvůli zranění kotníku o post jedničky v Newcastlu. Z brány jej vytlačil o rok mladší Karl Darlow, který nastupuje v základní sestavě i po uzdravení bývalého hráče Sparty.

Zdroj: instagram.com/martindubravka/

Martin Dúbravka si ihned po příchodu do Newcastlu vybojoval pozici brankářské jedničky. V předešlé sezoně odchytal všechny ligové zápasy, čisté konto si udržel jedenáctkrát.

Bývalý gólman Liberce či Sparty předvedl v minulé sezoně 140 zákroků, což bylo nejvyšší číslo ze všech brankářů Premier League.

Jeho místo v základní sestavě bylo prakticky neotřesitelné. V létě si ovšem přivodil zranění kotníku a mezi třemi tyčemi jej nahradil Karl Darlow.

Třicetiletý brankář, jenž do St James‘ Parku přišel v létě roku 2014, podává velmi kvalitní výkony. Na svém kontě má už 64 úspěšných zákroků a ani jednu chybu vedoucí ke gólu soupeře.

I díky tomu jej kouč Steve Bruce ponechal v základní sestavě i po návratu slovenského reprezentanta. Ten byl připraven už k zápasu s Liverpoolem, jenže zůstal jen na lavičce náhradníků.

V současné době patří Newcastlu patnáctá pozice. Jak se ale zdá, o záchranu čtyřnásobný anglický mistr bojovat nebude. Od sestupových vod jej totiž dělí osm bodů a navíc má k dobru dohrávku s Aston Villou.

Následující zápas odehrají Magpies v sobotu v rámci třetího kola FA Cupu. Dá se očekávat, že příležitost dostane Martin Dúbravka. Podaří se mu vybojovat zpět ztracené místo? Smlouvu s Newcastlem má až do léta roku 2025.

Zdroj: livesport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.