Majitel Baníku Brabec vysvětlil, proč se nakonec rozhodl neprodat Stronatiho do Maďarska

Majitel Baníku Ostrava Václav Brabec se před několika dny rozhodl odmítnout finančně velice zajímavou nabídku maďarského Puskáse na Patrizia Stronatiho. Své překvapivé rozhodnutí vysvětlil v rozhovoru pro klubový web.

vaclav brabec
zdroj: fcb.cz

Václav Brabec v rozhovoru přiznal, že to zřejmě bylo vůbec jedno z jeho nejtěžších rozhodnutích, které musel ve své funkci řešit.

Nakonec však Brabec upřednostnil sportovní úspěch před ekonomickým ziskem. Mnohé fanoušky slezského klubu tímto sympatickým rozhodnutím velice potěšil.

Jednoduché rozhodnutí to samozřejmě nebylo. Maďarský klub nabízel odstupné, které by pro Baník rozhodně nebylo zanedbatelné, nicméně po zvážení a diskuzích s trenérem Kozlem, Michalem Bělákem a Aloisem Grussmannem jsem došel k závěru, že v této chvíli je pro Baník prospěšnější, když Patrizio zůstane, než peníze, které klub v rámci odstupného nabízel. Tak vysoká nabídka Puskáse zase nebyla,” řekl Brabec.

Není žádným velkým tajemstvím, že Stronati o přestup do Maďarska velice stál. Podmínky maďarského klubu pro něj byly velice zajímavé. Nakonec však pro něj negativní rozhodnutí majitele Baníku Ostrava Brabce přijal s respektem a pokorou.

On vzhledem k tomu, jaké mu Puskás nabídl podmínky, cítil šanci sebe a svou rodinu zabezpečit. I tohle pro mě byla důležitá okolnost, protože Zio je hráč, který toho pro Baník odvedl hodně, je klubu velice oddaný, takže mi nebylo jedno, jak se na věc dívá on.

Proto jsem rád, že mé rozhodnutí přijal a že po dobu, po kterou v Baníku zůstane, bude pro klub nadále odvádět sto procent, tak jak to dělal dosud. Věřím, že se svého vysněného zahraničního angažmá brzy dočká a třeba to bude v lepší soutěži, než je maďarská liga. Uvidíme,” nechal se slyšet majitel slezského klubu.

Majitel Baníku dále v klubovém rozhovoru uvedl konkrétní důvody, proč se nakonec rozhodl tak, jak se rozhodl.

Především zdůraznil, že Baník je i v současné ekonomicky náročné době velice dobře finančně zajištěný. Mimo to je však také Stronati v současném kádru Baníku brán za velice důležitého hráče a klubovou ikonu.

Baník ani v současné těžké době není klubem, který by musel kývnout na každou nabídku, která přijde. Baník je klubem, který má prostor na to, aby zvážil, zda je pro něj nabídka výhodná, či nikoliv.

Patrizio Stronati je hráč, který vyrostl v jednoho z lídrů toho současného týmu. Když nám v létě odešel Milan Baroš, existovala ve veřejném prostoru obava, jak nahradíme jeho vůdcovské schopnosti.

A dnes nám vedle osobností typu Honzy Laštůvky nebo třeba Jirky Fleišmana dorostl další lídr právě v Patriziovi, a to nemluvím o jeho nesporných hráčských kvalitách,” řekl mimo jiné v rozhovoru Václav Brabec.

Zdroj: fcb.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To jsou slova skutečného šéfa (a i majitele)! Kdy taková, nebo podobná slova uslyšíme z Letné?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Tomáš Souček byl zvolen do nejlepší jedenáctky aktuální sezóny Premier League

Uživatelé portálu WhoScored zvolili nejlepší fotbalovou jedenáctku probíhající sezóny Premier League. A nechybí v ní ani český defenzivní záložník Tomáš Souček!

Svět zaskočen! Conor McGregor prohrál svůj zápas s Dustinem Poirierem

Ostře sledovaný duel, na který se fanoušci těšili už několik měsíců, je již minulostí. Zápas Poirier vs McGregor v rámci turnaje UFC 257 skončil pro mnohé nečekaně, a to právě výhrou Američana!

Lídra španělské La Ligy málem skolil brankář Dmitrovič

Duel mezi Eibarem a Atléticem Madrid přinesl i moment, který patří mezi rarity. Ve 12. minutě se k penaltovému puntíku postavil gólman domácího celku Marko Dmitrovič a s přehledem skóroval.