Spojte se s námi


Chance Liga

Majitel Baníku Brabec vysvětlil, proč se nakonec rozhodl neprodat Stronatiho do Maďarska

Majitel Baníku Ostrava Václav Brabec se před několika dny rozhodl odmítnout finančně velice zajímavou nabídku maďarského Puskáse na Patrizia Stronatiho.

Publikováno

dne

Majitel Baníku Ostrava Václav Brabec se před několika dny rozhodl odmítnout finančně velice zajímavou nabídku maďarského Puskáse na Patrizia Stronatiho. Své překvapivé rozhodnutí vysvětlil v rozhovoru pro klubový web.

vaclav brabec
zdroj: fcb.cz

Václav Brabec v rozhovoru přiznal, že to zřejmě bylo vůbec jedno z jeho nejtěžších rozhodnutích, které musel ve své funkci řešit.

Nakonec však Brabec upřednostnil sportovní úspěch před ekonomickým ziskem. Mnohé fanoušky slezského klubu tímto sympatickým rozhodnutím velice potěšil.

Jednoduché rozhodnutí to samozřejmě nebylo. Maďarský klub nabízel odstupné, které by pro Baník rozhodně nebylo zanedbatelné, nicméně po zvážení a diskuzích s trenérem Kozlem, Michalem Bělákem a Aloisem Grussmannem jsem došel k závěru, že v této chvíli je pro Baník prospěšnější, když Patrizio zůstane, než peníze, které klub v rámci odstupného nabízel. Tak vysoká nabídka Puskáse zase nebyla,“ řekl Brabec.

Není žádným velkým tajemstvím, že Stronati o přestup do Maďarska velice stál. Podmínky maďarského klubu pro něj byly velice zajímavé. Nakonec však pro něj negativní rozhodnutí majitele Baníku Ostrava Brabce přijal s respektem a pokorou.

On vzhledem k tomu, jaké mu Puskás nabídl podmínky, cítil šanci sebe a svou rodinu zabezpečit. I tohle pro mě byla důležitá okolnost, protože Zio je hráč, který toho pro Baník odvedl hodně, je klubu velice oddaný, takže mi nebylo jedno, jak se na věc dívá on.

Proto jsem rád, že mé rozhodnutí přijal a že po dobu, po kterou v Baníku zůstane, bude pro klub nadále odvádět sto procent, tak jak to dělal dosud. Věřím, že se svého vysněného zahraničního angažmá brzy dočká a třeba to bude v lepší soutěži, než je maďarská liga. Uvidíme,“ nechal se slyšet majitel slezského klubu.

Majitel Baníku dále v klubovém rozhovoru uvedl konkrétní důvody, proč se nakonec rozhodl tak, jak se rozhodl.

Především zdůraznil, že Baník je i v současné ekonomicky náročné době velice dobře finančně zajištěný. Mimo to je však také Stronati v současném kádru Baníku brán za velice důležitého hráče a klubovou ikonu.

Baník ani v současné těžké době není klubem, který by musel kývnout na každou nabídku, která přijde. Baník je klubem, který má prostor na to, aby zvážil, zda je pro něj nabídka výhodná, či nikoliv.

Patrizio Stronati je hráč, který vyrostl v jednoho z lídrů toho současného týmu. Když nám v létě odešel Milan Baroš, existovala ve veřejném prostoru obava, jak nahradíme jeho vůdcovské schopnosti.

A dnes nám vedle osobností typu Honzy Laštůvky nebo třeba Jirky Fleišmana dorostl další lídr právě v Patriziovi, a to nemluvím o jeho nesporných hráčských kvalitách,“ řekl mimo jiné v rozhovoru Václav Brabec.

Zdroj: fcb.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.