Luboš Kozel: Jestli chceme hrát nahoře, tak potřebujeme v útoku gólovou kvalitu

Baník Ostrava se s rokem 2020 rozloučil vítězstvím na půdě Zbrojovky Brno 0:1. Zápas pro Baník TV zhodnotil hlavní trenér Baníku Luboš Kozel.

Zdroj: fcb.cz

Baník Ostrava vstoupil do zápasu se Zbrojovkou velice aktivně. Hned v úvodu zápasu si vytvořil několik gólových příležitostí, které však gólem neskončily. Musel si tak pomoci až penaltou ve 39. minutě zápasu, kterou proměnil nejlepší hráč podzimu v dresu Baníku Carlos Azevedo.

“Jsme spokojeni se třemi body a s vítězstvím, protože jsme ho potřebovali. Myslím si, že to vítězství je zasloužené. Hlavně v první půli jsme byli jednoznačně lepším týmem, dobře jsme do zápasu vstoupili. Šance měli Zajíc i Holzer a díky proměněné penaltě jsme šli do vedení,” řekl Kozel.

Ve druhém poločase už hráčům Baníku evidentně docházely síly, a tak postupně otěže zápasu přebírali fotbalisté Zbrojovky Brno. Baníku se v druhém poločase nepovedla ani střídání, která měla Slezany vrátit zpátky do hry. Baník však díky kvalitní obraně dokázal vítězství uhájit.

Bohužel ale s přibývajícím časem se zhoršoval terén a pro fotbal tam bylo prostoru čím dál míň. My jsme nepřidali druhou gólovou pojistku, takže domácí byli pořád ve hře. Ale zase si myslím, že jsme to slušně ubránili, i když jsme ve druhé půli nehráli nehráli dobře. Střídající hráči nechytili tempo toho zápasu. Ono to není jednoduché v tomhle počasí, ale představoval bych si, že tomu týmu pomůžou více,” nechal se slyšet Kozel.

Baník se začátek letošní ligové sezony vůbec nepovedl. V úvodních zápasech letošního ročníku Fortuna ligy poztrácel mnoho bodů s papírově slabšími soupeři. Po koronavirové pauze se však Slezané dostali do výtečné fazony a v pěti posledních ligových zápasech dokázali čtyřikrát vyhrát a jednou remizovat.

“Podzim bych rozdělil na dvě části. Ta první část byla, než jsme šli do té karantény, kdy jsme začátek ligy nechytli. První zlom podzimu přišel v zápase se Slávii, kdy jsme odehráli dobrý zápas, který však ještě nebyl ohodnocen body do tabulky.”

“Hlavní zlom pak vidím v těch povinných vítězstvích v Příbrami a v Opavě. Po vynucené pauze jsme udělali 13 bodů z 15, což je dobrý počin. Tyto výsledky nás dostaly do kontaktu s týmy, které jsou před námi,” řekl trenér Baníku.

Baník dlouhodobě trápí nízká produktivita ofenzivních hráčů. Především útočníci nejsou schopni se pravidelně prosazovat. Nejlepším střelcem Baníku je v letošní sezoně se šesti góly Azevedo. Z útočníků je na tom nejlépe Tomáš Zajíc se třemi góly. Proto se Baník bude tento post opět snažit posílit.

“Do ofenzivy bychom určitě nějakého hráče potřebovali. Protože i dnešek ukázal, jestli chceme hrát nahoře, tak potřebujeme v útoku gólovou kvalitu. V ofenzivě se ještě určitě můžeme zlepšovat.” řekl mimo jiné Kozel.

Zdroj: fcb.cz, fortunaliga.cz