Spojte se s námi


Chance Liga

Luboš Kozel: Asi budeme muset na zápasy lítat častěji

Baník Ostrava dokázal počtvrté za sebou zvítězit ve Fortuna lize. Naposledy jeho stoupající formu odnesla Mladá Boleslav, kterou Slezané na jejím hřišti porazili 1:3. Jak zápas viděl hlavní trenér Baníku Luboš Kozel?

Publikováno

dne

Baník Ostrava dokázal počtvrté za sebou zvítězit ve Fortuna lize. Naposledy jeho stoupající formu odnesla Mladá Boleslav, kterou Slezané na jejím hřišti porazili 1:3. Jak zápas viděl hlavní trenér Baníku Luboš Kozel?

Zdroj: fcb.cz

Baník po nevydařeném startu v letošním ročníku Fortuna ligy pomalu stoupá ligovou tabulkou. Nyní se Slezané nacházejí na sedmém místě, přičemž ještě mají kvůli koronavirové nákaze v týmu dva zápasy k dobru. Hráči Baníku tak v Boleslavi dokázali navázat na nepřesvědčivé domácí vítězství 1:0 proti Bohemians 1905.

„Dosáhli jsme cenného vítězství venku. Myslím si, že zaslouženého. Dneska musíme být spokojeni i s tím výkonem. První půle byla trochu výš než ta druhá, ale asi nedalo se předpokládat, že celou dobu toho utkání budeme tak dominantní,“ řekl Luboš Kozel.

Baníku se proti Boleslavi povedl především první poločas zápasu, kdy si vytvořil celou řadu zajímavých příležitostí a vstřelil dva góly. Ve druhém poločase však otěže zápasu převzali domácí fotbalisté Boleslavi, kteří se kontaktním gólem dostali zpátky do hry. Nakonec však Baník díky kvalitní obranné hře důležité vítězství uhájil.

„Myslím si, že první poločas jsme měli výborný pohyb, byli jsme agresivní, kvalitní v kombinaci a dali jsme dva krásné góly. V poločase jsme říkali, abychom od toho hlavně neustoupili, byli dál aktivní. To se nám však úplně nepodařilo, i když si myslím, že domácí neměli žádný velký tlak.“

„Ale poměrně laciný gól Boleslav vrátil do hry. Oni pak šli za vyrovnáním, ale my jsme nebránili úplně špatně. Dokonce jsme tam měli velkou šanci Tetoura, mohli jsme to rozhodnout dříve. Nakonec se nám to podařilo v až 90. minutě, za což jsme rádi. Dneska jsem jak s výkonem, tak i s výsledkem spokojen.“

Fotbalisté Baníku Ostrava mohli při cestě do Mladé Boleslavi využít podpory společnosti LOT Polish Airlines a Moravskoslezského kraje, díky níž na zápas cestovali letecky. Právě cesta na zápas letadlem sehrála ve vítězství Baníku v Mladé Boleslavi zřejmě velkou roli.

„Asi budeme muset na zápasy lítat častěji, protože podle toho výkonu hlavně v první půli to bylo dobré,“ nechal se slyšet Kozel.

Trenér Baníku se také vyjádřil k poslednímu domácímu zápasu Baníku proti Bohemians, který Slezané vyhráli pouze 1:0, ačkoli zápas dohrávali v početní převaze.

Myslím si, že s Bohemians jsme hráli 60 minut velmi dobře. Samozřejmě pak všichni vidí, že v deseti nejsme schopni utkání rozhodnout. Je ale také třeba vždy ctít kvalitu soupeře. Ale určitě si nemyslím, že bychom v tom zápase nehráli dobře,“ řekl také Kozel.

Zdroj: fcb.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.