Reklama

Lionel Messi už nepatří Barceloně! Poprvé v kariéře se stává volným hráčem

Opora a stavební kámen Barcelony se počínaje čtvrteční půlnocí stává volným hráčem. Stává se tak poprvé za jeho profesionální kariéru. Prezident katalánského klubu Joan Laporta ale uklidňuje všechny příznivce, že problém není na straně Barcelony ani samotného hráče.

Španělský velkoklub se v těchto hodinách snaží přijít na řešení, které by nebylo v rozporu s finanční fair-play La ligy. To je zřejmě momentálně ta jediná překážka, která brání obou stranám v podepsání kontraktu.

“Musí ve svém týmu provést pár škrtů, aby byli schopni pokrýt náklady na Leovu smlouvu” tvrdí prezident La ligy Javier Tebas.

V předchozím kontraktu, který Messi podepsal v roce 2017, si přišel v přepočtu na neuvěřitelných 3,6 miliardy korun za sezónu. Na takovou sumu však může zřejmě zapomenout.

Rozpočet Barcelony se totiž v době pandemie výrazně snížil. Ještě v únoru se částka pohybovala okolo 671 miliónů eur. Od března se však tato suma snížila na 347 miliónů eur.

Barcelona i Messi však nadále stojí o prodloužení kontraktu. Vše je podle prezidenta Barcelonského klubu Joana Laporty na správné cestě.

“Stále však máme problémy s finanční fair-play, která nám brání v podpisu smlouvy. Momentálně jsem v procesu hledání nejlepšího řešení pro náš klub i pro hráče,” nechal se slyšet pro Španělský deník Laporta.

Barcelona by navíc mohla o hvězdného Argentince teoreticky snadno přijít, pokud by se 34letý útočník domluvil narychlo s jiným velkoklubem. Budoucnost hráče je tedy dost nejasná

Zdroje: ESPN, Onda Cero

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zpráva,že Messi je volný zastihla Spartu při treninku a okamžitě začalo jednání o jeho možném odkupu.Pouze Dočkalovi se to nelíbilo,má zřejmě strach,že příjde o “koryto”.Peníze dle Křetinského
    nejsou překážkou.Tak uvidíme,kdo bude hrát s číslem “9”.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené