Spojte se s námi


Chance Liga

Limituje nás finální řešení akcí, které je naší slabinou, říká po remíze se Spartou Kozel

Baník Ostrava v prvním utkání jarní části Fortuna ligy na domácím hřišti vybojoval remízu 0:0 v těžkém zápase proti pražské Spartě. Zápas pro Baník TV zhodnotil hlavní trenér Baníku Luboš Kozel.

Publikováno

dne

Baník Ostrava v prvním utkání jarní části Fortuna ligy na domácím hřišti vybojoval remízu 0:0 v těžkém zápase proti pražské Spartě. Zápas pro Baník TV zhodnotil hlavní trenér Baníku Luboš Kozel.

Zdroj: fcb.cz

Baník do utkání vstupoval jako velký favorit, jelikož pražské Spartě chyběla celá řada důležitých hráčů. Hráči Baníku však oslabení soupeře v samotném utkání využít nedokázali a v bojovném utkání se museli nakonec smířit s bezgólovou remízou. Baník se již od podzimu trápí v ofenzivě a nic se na tom nezměnilo ani v zápase proti Spartě, ačkoliv si Baník v tomto utkání vytvořil hned několik slibných gólových příležitostí.

„S ofenzivou nemůžu být spokojený, jelikož jsme nedali branku. V poli to ještě bylo slušné. Byly pasáže, kdy to bylo dobré, pak zase pasáže třeba horší. Bohužel nás ale limituje finální řešení akcí, které je naší slabinou a nejen v tomto zápase,“ řekl Kozel.

Utkání mezi Baníkem a Spartou nemají často favorita. Jsou velice vyhrocená a bojovná. Baníku se navíc historicky proti Spartě příliš výsledkově nedaří, a tak si v Ostravě vždy velmi cení jakéhokoli bodové zisku proti letenským. Proti oslabené Spartě však konečnou remízu berou Slezané jako ztrátu.

„Před utkáním by pro nás ten bod možná nebyl úplně špatný. Ale vzhledem k tomu průběhu utkání si myslím, že jsme měli šancí více a že jsme byli možná i herně lepší, takže mě mrzí, že jsme tu branku nevstřelili, protože když chcete vyhrát, musíte gól dát,“ uvědomuje si trenér Baníku.

Trenér Baníku si naopak v zápase proti Spartě velice pochvaloval výkon svého týmu v defenzivě, kdy se hráčům Baníku dařilo pokrývat režiséra sparťanské rozehrávky Bořka Dočkala: „Defenzivně jsme to zvládli velice dobře. Důležité bylo, že jsme do hry nepustili tolik Bořka Dočkala a tím pádem ti hráči nahoře pak nemají takovou podporu zezadu.“

Do utkání proti Spartě trochu překvapivě od první minuty nastoupil Nemanja Kuzmanovič. V útoku se sice pral statečně, ale gól vstřelit nedokázal. Trenér Kozel byl však s jeho výkonem proti Spartě poměrně spokojen.

„Kuzmanovič odehrál dobré utkání. Chtěli jsem Spartu trochu překvapit, protože si myslím, že ho tam asi nečekali. Nemanja splnil to, co jsme po něm chtěli, ale jak se blížil konec zápasu, tak jsme do toho chtěli trochu šáhnout. Po sedmdesáté minutě navíc začala být Sparta nebezpečnější, než byla v úvodu druhé půle, a proto jsme udělali ta střídání.“

Zdroj: fcb.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.