Spojte se s námi


eSport

LEC: Jackies při premiéře hvězdou zápasu, budíček pro Karmine Corp a ponižující prohra Heretics

První hrací den zimního splitu LEC nám nabídl první ochutnávku kvalit a ambic jednotlivých účastníků. LEC zahájilo svoji sezónu 2024 v nové aréně, která přidala na vylepšeních a celkově fanouškovském zážitku. V novém stánku tak odstartovala první třeina sezóny – zimní split.

Publikováno

dne

První hrací den zimního splitu LEC nám nabídl první ochutnávku kvalit a ambic jednotlivých účastníků. LEC zahájilo svoji sezónu 2024 v nové aréně, která přidala na vylepšeních a celkově fanouškovském zážitku. V novém stánku tak odstartovala první třeina sezóny – zimní split. V něm deset celků s různými ambicemi chtělo začít co nejlépe a zvládnout nástrahy obrovského balíku změn, která hra obdržela na konci roku.

Nové české želízko v ohni pomohlo zahájit sezónu vítězstvím

GiantX, celek který vznik fúzí Excelu a bývalého účastníka LEC – Giants, neměl před sezónou dle expertů výrazné předpoklady k úspěchu. Sice celek kombinoval známé a zkušené tváře, ale velký otazník byl nad junglí a midem.

Mnozí experti a fanoušci považovali tuto část týmu za nečitelnou a slabou, i vzhledem k aktuální konkurenci. Přesto GiantX nechtěli při úvodním zápase proti Vitality zůstat pozadu a ukázat své kvality.

Jejich soupeř chtěl rozhodně odčinit fatální pokus o evropský supertým z loňského roku a s papírově vyrovnanější sestavou nastavit nový směr. Zároveň byl souboj atraktivní pro české fanoušky, jelikož ve své premiéře mezi elitou – midař Jackies, vyzval na dálku zkušeného marksmana Carzzyho.

Právě Jackies, nad kterým pravděpodobně dle expertů visel největší otazník před zahájením sezóny, započal svoji LEC premiéru skvěle. Opatrný začátek vystřídaly skvělé výměny na obou stranách, kdy oba celky se snažily kriticky zpomalit a porazit svého soupeře.

Jackies dokázal v několika soubojích prokázat se svoji Neeko dobré čtení hry a v kritických momentech pomoct svým spoluhráčům. GiantX přehráli Vitality lepším týmovým výkonem a zapsali tak první výhru v roce 2024.

Odměnou za dobré výkony byl Jackies poté vyhlášen fanoušky Hráčem zápasu. Snad dobrý začátek pomůže naší nové naději získat sebevědomí a odvahu do dalších her.

Karmine Corp při premiéře mezi elitou zklamala nesehranost

Hlavním tahákem prvního dne byla premiéra francouzského giganta Karmine Corp proti Fnatic. Vstup KCorpu mezi elitu se ukázal jako obrovský magnet pro diváky. Souboj s Fnatic odstartoval tuto sezónu diváckým rekordem tohoto splitu, který překonal 600 tisíc diváků v celkové sledovanosti.

Fanoušci francouzského celku očekávali masivní vstup svých miláčků do LEC. Obří kampaň a hype před startem sezóny měly navnadit na změny zavedených pořádků v lize. Tým na papíře rozhodně neměl hrát druhé housle. Experti však byli víc opatrní a rozhodně se nechtěli vyvyklat přehnaným optimismem.

Premiéra KCorpu mezi elitou začala slibně a francouzský celek polovinu zápasu držel krok s tradičním evropským powerhousem Fnatic. Fnatic ale poté ukázali lepší koncentraci a zvýšili svoji přesnost v důležitých soubojích. Francouzský celek navíc začal kupit nepřesnosti a z týmu se kompletně vypařila jakákoliv větší sehranost.

Fnatic, kteří v minulém roce zachraňovali nejhorší sezónu v historii radikálními experimenty v sestavě, ukázali cestu, jakou tým ušel od konce jarního splitu 2023. I nová posila Fnatic, korejský support Jun se zkušenostmi s LCK, předvedla slibný start a stabilitu.

Fanoušci KCorpu, kteří jsou známí velmi emotnivním fanděním ale také někdy až pokryteckým či nevhodným chováním, museli sledovat prohru svého týmu. Hráči se ale musí velmi rychle oklepat. Další bitva v neděli bude proti nejlepšímu evropskému celku – G2 Esports. Z hlediska sledovanosti to rozhodně bude velká podívaná.

MAD Lions zaskočili Heretics jednoznačnou výhrou

Souboj MAD Lions KOI s Team Heretics byl prakticky souboj generací a také španělským derby. Z původní evropské dvojky minulé sezóny zůstal jen Elyoya, který k sobě dostal čtveřici nováčků, čekající na premiéru v LEC. Papírové předpoklady hovořily minimálně o tom, že Lions budou s tímto experimentem, zpočátku na dně tabulky.

Zejména jejich vyzyvatel naopak oplýval nejzkušenější sestavou ligy. Spojte jádro zlaté generace G2 (Wunder, Jankos, Perkz) z roku 2019, přidejete dalšího bývalého člena této slavné organizace (Flakked) a spojte jedním z veteránů na support roli (Kaiser). Heretics neměli ihned drtit konkurenci ale měl se očekávat postupný směr k dobrým výsledkům. Přesto byli proti MAD Lions favority.

Jenže jak to tak někdy bývá, nováčci v LEC se chtěli ukázat. Nikdo však nečekal styl, jakým budou MAD Lions drtit svého soupeře. Akce sice nesplňovaly nejpřísnější hodnocení ale odvaha skloubená se snahou a inovací, přinesla MAD Lions jednoznačné vítězství.

Heretics byli všude o krok později a poukázalo se na nejtěžší problém, který tento celek bude musel vyladit – sehranost. Nejjednoznačnější zápas prvního hracího dne tak rozhodně potěšilo i Elyoyu, který se ujal vůdcovské role v týmu a rozdával po zápase úsměvy. Pro mladé pušky z MAD Lions je to přijemný bonus k sebevědomí.

Zdroj: LEC, Leaguepedia, Kaza LoL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.