Spojte se s námi


Hokej

Komentátoři v NHL se znovu budou učit vyslovovat příjmení Reichel. Lukas Reichel podepsal se Chicagem!

Světový šampionát skončil a kluby NHL začaly podepisovat mladé talenty. Mezi ně patří Němec Lukas Reichel, který pomohl dostat našeho západního souseda do semifinále

Publikováno

dne

Světový šampionát skončil a kluby NHL začaly podepisovat mladé talenty. Mezi ně patří Němec Lukas Reichel, který pomohl dostat našeho západního souseda do semifinále. Synovec slavného českého útočníka a bývalého kapitána Roberta Reichela bude hrát za Chicago Blackhawks.

Zdroj: Lukáš Filipec, HC Oceláři Třinec

Šikovný levák dosud strávil svou kariéru v DEL lize. Za Eisbären Berlin si připsal ve dvou sezónách krásných 56 bodů (24+32). Na letošním mistrovství hrál spolu s dalšími německými mladíky velmi atraktivní hokej, což mu vyneslo 2 góly a 4 asistence.

Reichel oslaví v příštím roce své dvacáté narozeniny, Chicago si ho vybralo na sedmnáctém místě draftu 2020. Dokáže se zapojit do ofenzívy a výborně si umí poradit i v obraně. Stejně jako jeho strýc Robert má šikovné ruce a je velmi silný na puku.

„Jsem šťastný, že jsem mohl podepsat smlouvu se svým oblíbeným klubem. Ale vím, že je přede mnou ještě dlouhá cesta a musím dál tvrdě pracovat,“ komentoval usměvavý Reichel po svém příchodu.

Stejně tak to vidí i jeho nový generální manažer Stan Bowman. „Lukas udělal ve své druhé sezoně mezi profesionály obrovský pokrok a jeho přechod do Severní Ameriky je dalším logickým krokem pro jeho další vývoj.“

Zatímco Robert Reichel byl ve své době značně přehlížen, Lukas má dobrou výchozí pozici, aby to dotáhl v nejlepší lize světa daleko.

V médiích bude určitě srovnáván se svým parťákem Dominikem Kahunem, který má také české kořeny a propracoval se do NHL skrze německou ligu. Na letošním MS odehrál Lukas Reichel všech 8 utkání.

Zdroj: NHL, Elite Prospects, Hokej.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.