Spojte se s námi


Fotbal

Koeman: Při centru je Luuk de Jong nebezpečnější než Neymar

Trenér Barcelony Ronald Koeman na sebe umí strhnout pozornost. Často se nebojí říct, co si myslí, a to ukázal znovu v rozhovoru pro cadena NOS. Překvapivým porovnáním vzbudil ve Španělsku poměrně rozruch.

Publikováno

dne

Trenér Barcelony Ronald Koeman na sebe umí strhnout pozornost. Často se nebojí říct, co si myslí, a to ukázal znovu v rozhovoru pro cadena NOS. Překvapivým porovnáním vzbudil ve Španělsku poměrně rozruch.

Nizozemský kouč se musel v létě vypořádat s těžkou situací. Odešel mu Lionel Messi, v poslední den přestupů i Antoine Griezmann. Na tyto odchody musela Barcelona nějak zareagovat a přivedla poměrně překvapivě Luuka de Jonga, který ani nepatřil do základní sestavy Sevilly.

„Když letí centr do vápna, je Luuk nebezpečnější než Neymar,“ začal své vysvětlování pro cadena NOS Koeman. Toto přirovnání ve Španělsku vzbudilo poměrně velký ohlas, vzhledem k tomu, že de Jong měří 188 centimetrů a Neymar jen 175 centimetrů, nejde o žádnou převratnou novinku.

„Luuk je odlišný typ útočníka než tu máme a myslím, že všechny týmy by měly mít podobný typ útočníka,“ vysvětloval Koeman. 31letého útočníka už vedl v nizozemské reprezentaci, osobní zkušenost mu tedy také pomohla s přivedením nové posily.

„Už jsem to naznačoval klubu minulý rok. Chci jen mít možnost měnit své útočníky. Jestli si typ zápasu bude vyžadovat Luuka, bude hrát,“ příbližil de Jongovu roli Koeman.

Luuk de Jong v minulé sezóně za Sevillu nastoupil do 34 utkání La Ligy, v základní sestavě však nastoupil jen ve 14 případech, 20x šel na hřiště z lavičky, čtyřikrát se do hry nedostal vůbec. Vstřelil přitom 4 branky, 3 přidal v Copa del Rey a 2 v Lize mistrů.

Zdroj: Cadena NOS, Mundo Deportivo, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.