Spojte se s námi


Bojové sporty

Kincl nemá srdce? Soldič zničil legendu, jeho úder má dle lékařů sílu koňského kopu. Soupeř skončil s děsivými zraněními

Patrik Kincl má nyní příjemné starosti. Může se totiž připravovat na titulový zápas v Oktagonu. Ještě nedávno však čelil kritice, když prohrál titulový zápas s Robertem Soldičem v polské KSW. Karlos Vémola prohlásil, že nemá srdce. Nyní ale Soldič zničil skutečnou legendu.

Publikováno

dne

Patrik Kincl má nyní příjemné starosti. Může se totiž připravovat na titulový zápas v Oktagonu. Ještě nedávno však čelil kritice, když prohrál titulový zápas s Robertem Soldičem v polské KSW. Karlos Vémola prohlásil, že nemá srdce. Nyní ale Soldič zničil skutečnou legendu.

Roberto Soldič je zřejmě nejlepší bojovník welterové váhy mimo UFC, v KSW ničí jednoho soupeře za druhým. V září porazil technickým knokautem ve třetím kole Patrika Kincla, krátce před Vánoci nadělil šílené KO legendárnímu Mamedu Khalidovi.

Za zmínku stojí fakt, že Karlos Vémola po prohře Kincla kritizoval a říkal, že v zápase neukázal srdce. Svého protivníka se zastal i Soldič, který na vyjádření Terminátora reagoval.

Khalidov byl knokautován už ve druhém kole, přitom jej obdivuje samotný Vémola. Řeči o tom, že by mu chybělo srdce, si však nyní odpustil.

Polská legenda musela po porážce podstoupit operaci, následně byla uspořádána tisková konference s lékaři, jež operaci prováděli. Co prozradili?

Khalidov utrpěl mnohostrannou zlomeninu obličeje. Takto rozsáhlé kraniofaciální trauma je prý vzácné nejen v Polsku, ale i ve světě.

„Jedná se o zygomatickou maxilofaciální zlomeninu nosní kosti. Nejprve jsme zatavili rámy očních důlků, boční stěnu důlku, spodní okraj důlku a poté jsme znovu vytvořili spodní část důlku, který byl úplně rozdrcený. Musíme tkáně umístit na správné místo. Extrémní problém byl u samotné oční bulvy. Oční důlek byl zlomen na tolik úlomků, že nejdůležitější bylo ujistit se, že je oko funkční,“ vyjádřil se MUDr. Ribicki.

Nyní se čeká, až zmizí otok. Mimo to Khalidov utrpěl pořádné poškození čelisti. Ta se prý celá málem utrhla, respektive na pravé straně byla úplně utržená, na druhé straně „pouze“ naštípnutá. Bolest by měla Khalidova přejít za pár týdnů.

Lékaři přirovnali sílu Soldičových úderů ke koňskému kopu. „Musela to být ohromná síla. U takových zranění dokonce vidíme, že nešlo o jediný zásah. Nejspíše se jich nahromadilo více. Pokud se to ovšem týkalo jednoho úderu, je to něco neuvěřitelného,“ dodal lékař.

Zdroj: KSW, MMA Shorties

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.