Spojte se s námi


Chance Liga

Kehinde Fatai: Odchod ze Sparty? Potřeboval jsem mít větší herní vytížení. Na cestu Evropskou ligou se Spartou nikdy nezapomenu

Publikováno

dne

Nigerijský útočník Kehinde Fatai na sebe upoutal pozornost v dresu rumunského klubu Astra Giurgu, se kterým sestřelil Slovan Liberec v předkole Evropské ligy. Možná tento dvojzápas měl vliv na jeho přestup do pražské Sparty, kde nezklamal, ale nečekaně po jedné sezóně odešel do Ruska. Fatai pro Ruik zavzpomínal na působení ve Spartě a vyjádřil se i ke svému odchodu z klubu.

Strávil jste sezónu 2015/16 v dresu pražské Sparty, jaké máte vzpomínky na toto angažmá?

Byla to sice moje jediná sezona ve Spartě, ale pro mě to je nezapomenutelná sezona v mojí kariéře. Hlavně nezapomenu na úspěch, který jsme dokázaly v Evropské lize, kde jsme došli až do čtvrtfinále. Konkrétně rád vzpomínám na branku, kterou jsem vstřelil na hřišti Schalke 04 ve skupině. Také mám v paměti branky v předkole Ligy mistrů proti CSKA Moskva, ale tam jsme bohužel neuspěli. Celkově hodnotím tu sezonu ve Spartě pozitivně a odnesl jsem si z ní nezapomenutelné zážitky.

Na co ještě rád vzpomínáte z té jízdy Evropskou ligou kromě svých branek?

Jak jsem, již řekl, ty výkony v Evropské lize byly obrovským úspěchem pro Spartu, protože jsme postoupili ze skupiny se Schalke 04 a možná to bylo pro někoho i překvapení, protože nám nevěřili. Pak jsme dokázali vyřadit velké kluby jako jsou Krasnodar nebo Lazio Řím, než nám stopku vystavil skvěle hrající Villarreal. Každopádně, pro Spartu a český fotbal to bylo skvělé období, protože dostat se mezi osm nejlepších je obrovský úspěch.

Sledujete stále Spartu? A co říkáte tomu, kde se momentálně nachází?

Když mám čas, tak Spartu stále sleduji. Je mi velmi líto, kde se teď nachází, protože si myslím, že klub nepředvádí až tak špatné výkony a určitě by se měl pohybovat na úplně jiných příčkách.

Ve Spartě jste hrál se skvělými hráči. Kdo na Vás udělal největší dojem?

Ano, měl jsem tu možnost nastupovat s opravdu skvělými hráči, jako jsou legenda klubu David Lafata, Marek Matějovský, Ladislav Krejčí nebo můj dobrý kamarád Costa. Těžké vybrat pouze jedno jméno.

Jak jste byl v Praze spokojený po životní stránce? A jaký jste měl vztah s fanoušky Sparty?

Praha je opravdu krásné město a já jsem si tam moc užíval svůj pobyt. Je to prostě skvělé pro fotbalistu žít v takovém městě a ještě v něm hrát fotbal. A s fanoušky jsem měl dobrý vztah, myslím. Jsou to prostě fanoušci, kteří klub milují, a je pro ně vášní.

Před příchodem do České republiky jste se už na sebe upozornil, protože jste v dresu Astry Giurgiu sestřelil Slovan Liberec. Vzpomínáte si na ten dvojzápas?

Samozřejmě, že si vzpomínám na ten dvojzápas, protože se mi v něm velmi dařilo proti Slovanu Liberec. A také si myslím, že díky tomuto dvojzápasu jsem se zapsal do podvědomí českých klubů a pomohlo mi to dostat se do Sparty.

Proč jste se rozhodl pro odchod ze Sparty po jediné a úspěšné sezoně?

Potřeboval jsem mít větší herní vytížení, což jsem si nebyl jistý, že budu ve Spartě mít. Když se mi ozval ruský klub Ufa, který o mě velmi stál, tak jsem se to rozhodl přijmout, protože jsem to bral, i tak že poznám novou zemi a naberu nové zkušenosti.

Po odchodu ze Sparty jste hrál v Rusku a Bělorusku. Jak jste tam byl spokojený po fotbalové stránce?

Já si myslím, že fotbal je všude stejný a musím se přiznat, že jsem si užíval hraní v obou zemích. Hlavně v Rusku se mi to líbilo.

Přestoupil jste z Dinama Minsk zpět do Astry Giurgiu. Proč jste rozhodl pro návrat do Rumunska?

Pro návrat do Rumunska jsem se rozhodl, protože je to můj domov. Astra je moje srdeční záležitost a já jsem velmi šťastný, že jsem doma a že opět můžu hrát za tento skvělý klub.

Můžete nám prozradit, jak jste se dostal z Nigérie do Rumunska?

Vybral si mně rumunský skaut, který byl hledat nadějné fotbalisty v Nigérii. O svou šanci bojovalo 500 hráčů a vybráno bylo pouze pět. Já měl to štěstí a byl jsem mezi pěticí vyvolených. Tak začala moje cesta do Rumunska, kde jsem zamířil do klubu Farul Constanta.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.