Spojte se s námi


Chance Liga

Kde je mu konec? Milan Ivana ve Slovácku vládl střelcům, se Slavií si zahrál Ligu mistrů

Publikováno

dne

Slovenský útočník či křídelník si v naší nejvyšší lize zahrál v letech 2004 až 2009 a platil za jeden z velkých fotbalových talentů slovenského fotbalu. Nicméně svůj potenciál nevyužil naplno. Přesto za sebou v České republice zanechal zajímavou stopu hned ve dvou klubech. Kde je mu konec?

Zdroj: slavia.cz

Svou kariéru započal Milan Ivana v Trenčíně. Do Slovácka přicházel coby držitel bronzu z Eura devatenáctiletých a kapitán slovenské jednadvacítky. Již během první sezony na Moravě prokázal svůj potenciál, nicméně klíčový byl jeho druhý rok v Uherském Hradišti. S 11 vstřelenými brankami slovenský talent ovládl tabulku ligových střelců.

Tím na sebe upozornil a v létě pak byl na testech například v Borussii Mönchengladbach. Avšak neuspěl. Na Moravě tak zůstal ještě jeden rok, který sice tolik úspěšný nebyl, ale přesto si své Ivana odehrál. Poté odešel do pražské Slavie, která se chystala na boj o Evropu. Ze Slovácka tak odcházel s bilancí 94 zápasů, 22 gólů a 7 asistencí.

Slavia pak v té době měla tým napěchovaný skvělými hráči. Proto se dvojnásobný reprezentant Slovenska do hry příliš nedostával. Nicméně hrál v zápasech základní skupiny Ligy mistrů proti Arsenalu či Seville, která v té době byla považována za nejlepší tým planety. V sešívaném dresu vyhrál dva tituly, odehrál 46 zápasů a vstřelil jen 5 branek.

Nutno podotknout, že Ivana měl ve Slavii nemalé problémy kvůli svému agentovi, který chtěl pro sebe i svého svěřence nemalé peníze. Proto se z Prahy stěhoval do Slovanu Bratislava. Následně si vyzkoušel třetí německou ligu a poté zamířil do druholigového Darmstadtu, kde dokázal svou kariéru poměrně dobře restartovat. Klubu pomohl k postupu do Bundesligy, v té si ale zahrál pouze jediný zápas.

Poté zkusil své štěstí ve čtvrté německé lize, kde se mu i dařilo. A kde je mu konec? Dnes již 36letý Milan Ivana dohrává kariéru v nižší soutěži v Rakousku. Konkrétně v celku ASV Zurndorf.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.