Spojte se s námi


Premier League

Kam se hrabe Wenger, to se nedá srovnat! Emery zažívá nejpovedenější start v dějinách Arsenalu

Publikováno

dne

Ačkoliv tomu průběh celé minulé sezony, i část té současné nenapovídá, je Unai Emery trenérem, který v prvních 50 zápasech na lavičce Arsenalu dokázal zvítězit nejvícekrát. Španělský stratég překonal ta největší manažerská jména v dějinách severolondýnského klubu.

Ani Herbert Chapman, ani George Graham, ani Arsene Wenger. Žádný z nich nedokázal po nástupu ke kormidlu Gunners zvítězit tolikrát jako současný lodivod severolondýnského celku.

Legendární Herbert Champan, který vedl Arsenal ve 20. a 30. letech 20. století, si na své konto připsal 27 výher z 50 zápasů. Stejného čísla dosáhl i George Graham, jenž klub trénoval v 80. a 90. letech minulého století.

A jak se dařilo asi nejznámějšímu trenérovi na lavičce Arsenalu? Arsene Wenger si nevedl na svém počátku tak výtečně, jako tomu bylo v pozdějších letech. Úvodních 50 zápasů přineslo tři body pouze ve 23 případech.

Současný manažer Gunners Unai Emery se v úvodních 50 utkáních radoval z výhry 32krát. I přes tuto vynikající statistiku se na Španělovu hlavu snáší kritika. Ale jak je na těchto údajích vidět, ani ti nejlepší trenéři nepřinesli plody své práce během úvodních sezon.

Který z trenérů se Emerymu přiblížil nejvíce? George Allison, který klub vedl v letech 1934–1947 a v prvních 50 zápasech zvítězil 28krát.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.