Již známe 23 účastníků Mistrovství světa 2018

Krom hostujícího Ruska si své místo na šampionátu zajistilo již 22 týmů. Jsou to Japonsko, Jižní Korea, Saudská Arábie, Irán, Nigérie, Egypt, Belgie, Německo, Španělsko, Anglie, Polsko, Island, Srbsko, Francie, Portugalsko, Argentina, Uruguay, Brazílie, Kolumbie, Mexiko, Kostarika a Panama.

8 týmů se nyní utká v baráži o 4 poslední evropská místa na turnaji. Nasazené týmy jsou Švýcarsko, Itálie, Dánsko, Chorvatsko a poté Severní Irsko, Irsko, Švédsko a Řecko. Smutní především Slováci, kteří skončili na jediném nepostupovém místě z týmů, které se umístily na druhém místě ve své skupině.

Embed from Getty Images

 

O vstupenku na šampionát si to také v baráži rozdá Nový Zéland s Peru a Austrálie s Hondurasem.

V Africe se ještě stále bojuje o 3 místa a zatím to vypadá, že na šampionát do Ruska postoupí Tunisko, Maroko a Senegal, jenž vedou své skupiny.

Důležitá data Mistrovství světa 2018:

  • 17. října – Los evropské baráže
  • 9-11. listopadu – První kolo baráže
  • 12-14. listopadu – Druhé kolo baráže
  • 1. prosince – Los základních skupin Mistrovství světa 2018
  • 14. června – 15. července 2018 – Mistrovství světa 2018

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.