Spojte se s námi


Motorsport

Je to kruté, pokud peníze ovládají formuli 1, prohlásil Giovinazzi. Co je hlavním důvodem jeho odchodu z Alfy Romeo?

Že je formuli 1 velkým byznysem, to se už relativně dlouhou dobu ví. Vždyť samotná komerce přicházela do světa královny motorsportu postupně už od šedesátých let minulého století. Nyní Antonio Giovinazzi připomenul jeden z hlavních důvodů, proč z formule 1 vlastně odchází. Co stojí v jeho vyjádření?

Publikováno

dne

Že je formuli 1 velkým byznysem, to se už relativně dlouhou dobu ví. Vždyť samotná komerce přicházela do světa královny motorsportu postupně už od šedesátých let minulého století. Nyní Antonio Giovinazzi připomenul jeden z hlavních důvodů, proč z formule 1 vlastně odchází. Co stojí v jeho vyjádření?

Komerce a peníze ve formuli 1 hrají pravděpodobně takovou roli, jako v žádném jiném sportu. A leckdy to bohužel odnesou i samotní piloti. To byl ostatně jeden z faktorů, proč se Juan Manuel Fangio již před dávnými časy rozhodl ukončit svou bohatou kariéru.

V pozdějších letech kvůli tomu skončila i éra vavřínů, jež se udělovaly jezdcům na stupních vítězů. Sponzorům tenkrát vadilo, že vavříny zakrývají jejich loga a nejen v televizních záběrech pak nebyla vidět.

Něco podobného, respektive na podobné téma, prohlásil i Giovinazzi, jenž ztratil své místo u týmu Alfa Romeo Racing Orlen. Takto vypadá Italovo vyjádření na jeho twitterovém účtu.

„F1 jsou emoce, talent, auta, riziko a rychlost. Ale je kruté, že i přesto vládnou formuli 1 peníze,“ stojí výše v Giovinazziho příspěvku.

„Věřím v překvapení z nečekaného výsledku, z velkých či malých vítězství dosažených díky svému nasazení. Pokud je tohle můj první snímek ve voze formule 1, musím pořídit ještě poslední,“ dodává a uzavírá.

Ano, nově příchozí Kuan-jü Čou je talentovaným jezdcem a nejspíše nám toho hodně ukáže. Pravdou ovšem zůstává, že peníze jsou momentálně to, co rozhodlo o jeho dosazení do role týmové dvojky, a co zapříčinilo ztrátu místa pro Giovinazziho.

Obecně formule 1 funguje tak, že v případě, že o sedačku pro následující sezónu bojují dva jezdci, z nichž za jedním stojí vskutku bohatý sponzor, je v tu chvíli častokrát rozhodnuto. Kór pokud se jedná o stáj, kde na tom s financemi nejsou zrovna nejlépe.

Podobně to ostatně bylo i v případě angažování Nikity Mazepina coby týmového kolegy Micka Schumachera v týmu Haas.

V tomto případě přinese sponzor čínského závodníka italské stáji několik desítek milionů dolarů. Je-li to spravedlivé nebo ne, to už necháme na vás. Musíme ovšem uznat, že Giovinazzi se nadále zlepšoval a jeho výkony byly leckdy obdivuhodné, zejména co se různých kvalifikačních časů týče.

„Rozloučit se s jezdcem není nikdy snadné, zvláště v případě Antonia, který je součástí týmu už dlouho. Vážíme si vzpomínek na dobré časy a poučíme se i z těch špatných, jelikož i díky těmto okamžikům jsme společně vyrostli jako tým,“ řekl pro oficiální web týmu šéf Alfy Romeo, Frédéric Vasseur.

„Přejeme Antoniovi jen to nejlepší, do konce sezóny nám však zbývají ještě tři závody. Budeme se snažit dosáhnout co nejlepších výsledků, ať tento rok zakončíme dobře,“ uzavřel.

Zdroje: Alfa Romeo Racing Orlen, Motorsport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.