Spojte se s námi


Chance Liga

Jak by mělo posílit Dynamo? Důležité je přivést kvalitního útočníka

České Budějovice v letošní sezóně nepředvádějí tak kvalitní výkony, jako tomu bylo minulou sezónu. Klub se před zimní pauzou usídlil na 13. pozici a ke všemu přišel o několik hráčů základní sestavy, které je potřeba kvalitně nahradit.

Publikováno

dne

České Budějovice v letošní sezóně nepředvádějí tak kvalitní výkony, jako tomu bylo minulou sezónu. Klub se před zimní pauzou usídlil na 13. pozici a ke všemu přišel o několik hráčů základní sestavy, které je potřeba kvalitně nahradit.

zdroj: www.dynamocb.cz

Nejcitelnější ztrátou pro Dynamo bude zcela jistě odchod Micka Van Burena zpět do Slavie. Nizozemský útočník po zotavení ihned zamířil do budějovické základní sestavy.

Po dlouhé pauze opět předváděl kvalitní výkony, jimiž výrazně pomohl k několika bodům, přestože vstřelil pouze jednu branku.

Mimo Burena Dynamo opustí i útočník číslo 2, kterému také končí hostování. I když Lukáš Matějka z důvodu zranění odehrál jen 7 zápasů, tak se na něj mohl trenér spolehnout jako na kvalitního náhradníka a žolíka.

Pro Budějovice bude prioritou přivést kvalitního útočníka, jakým určitě Buren byl. Je sice pravda, že na jeho místě občas nastoupil Patrik Brandner, ten je ale spíše křídelním hráčem nebo falešnou devítkou.

Neměli by se opomíjet ani Fortune Bassey s Davidem Ledeckým, oba dva jsou ale momentálně bez formy a zápasového vytížení.

Ideální náhradou by mohl být Jiří Klíma z Mladé Boleslavi, který se po zranění vrátil ve velkém stylu. Sestřelení Opavy, gól do sítě Baníku nebo Slovácka. To všechno má na účtu právě urostlý forvard Klíma.

Náhrada bude potřeba i za Pavla Šulce, který se vrátil z hostování do mateřské Plzně. Budějovický benjamínek nastupoval na podhrotu, kde by jeho pozici mohl zaujmout jeden z dvojice Čavoš – Havelka.

Internetem kolují i zprávy o možném příchodu Mohameda Doumbii z Dukly, který minulý rok obdržel premiérovou pozvánku na reprezentační sraz Pobřeží Slonoviny.

Dvaadvacetiletý středopolař žije v České republice již od roku 2017. Co se jeho postu týče, je ve druhé lize řazen mezi nejlepší a nejšikovnější hráče.

S Dynamem také trénuje obránce z Konga Jonathan Simba, o jeho dalších krocích v klubu by mělo být v následujících dnech jasno.

Zdroje: Dynamo České Budějovice, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.