Spojte se s námi


Chance Liga

Jak by měla Plzeň posílit? Prioritou je zařazení navrátilců z hostování a juniorů

Velkým fotbalovým tématem následujícího přestupového období bude zcela jistě posílení Viktorie Plzeň. Loňský vicemistr se v tabulce propadl až na tristní 9. místo, tudíž potřebuje svěží vítr do kabiny.

Publikováno

dne

Velkým fotbalovým tématem následujícího přestupového období bude zcela jistě posílení Viktorie Plzeň. Loňský vicemistr se v tabulce propadl až na tristní 9. místo, tudíž potřebuje svěží vítr do kabiny.

zdroj: www.fcviktoria.cz

Jindřichu Staňkovi sice hostování skončilo, ale plzeňský klub se rozhodl jej z Dynama vykoupit. U loňského vicemistra Staněk podepsal smlouvu na 2,5 roku.

Problém se stárnoucím brankářem se zdá být koupí Staňka vyřešen. Teď jde jen o to, kdo dostane trenérskou důvěru.

Do Plzně se z hostování vrací Pavel Šulc, Lukáš Matějka (oba Dyn. Č. Bud.) a Šimon Gabriel (Mla. Bol.).

V záložních ani útočných řadách nemá Viktorka o kvalitu nouzi. Přesto by se však oba dva navrátilci z Budějovic mohli do sestavy prosadit.

Pavel Šulc si na hostování v Budějovicích vedl velice dobře. I když vinou zranění odehrál pouze 4 zápasy, ve kterých se dvakrát stal hráčem zápasu svého týmu.

Právě on má největší šanci na trvalé zapsání do sestavy Plzně. Mladá a dravá krev, to je přesně to, co Plzni chybí.

Lukáš Matějka kvůli vleklému zranění skoro celé hostování promarodil. Přesto naskočil do sedmi zápasů, ve kterých si připsal jednu branku.

Šimon Gabriel se v Plzni dlouho neohřál. Ihned po návratu zamířil na hostování do Teplic, kde nutně hledají kvalitního stopera.

zdroj: www.fcviktoria.cz

V Plzni jsou ale i jiné složité otázky. Co udělat s věčně zraněnými a přestárlými?

Často probíraným tématem je dvojice Matěj Hybš s Filipem Kašou. Oba přišli do Plzně zadarmo. První jmenovaný z Liberce, druhý ze slovenské Žiliny.

Matěj Hybš celé své dosavadní angažmá v Plzni proseděl na tribuně. Důvod? Vleklé zranění. Nyní by však měl být znovu fit a schopný porvat se o místo v přípravě. Dostane se ale zpět do té formy, se kterou ho do Plzně kupovali?

Další oříšek jménem Kaša. Ve Viktorce odehrál 3 zápasy. Dva za rezervní tým. Ligovou premiéru v dresu Plzně si odbyl až v posledním kole před zimní pauzou proti Slavii, odehrál 2 minuty.

Po několika prohraných zápasech se jeho zapojení do sestavy očekávalo mnohem dříve.

Plzni by prospěla zdravá konkurence v obraně. Ideální by byl prodej Radima Řezníka a jeho nahrazení někým mladým a bojovným. V B-týmu na sebe upozorňuje Josef Koželuh, který byl zapsán do zimní přípravy.

Vykřičník má u sebe i kapitán Jakub Brabec. V posledních zápasech své kvality a zkušenosti ze světa spíše hledal. Několik gólů stálo za ním.

Posledním možným posunem v kádru by mohlo být hostování Ondřeje Mihálika, který po trvalém přestupu ztratil zápasové vytížení i formu.

Po odchodu Tomáše Ladry zpět do Mladé Boleslavi hledají v Jablonci náhradu na pravé křídlo. Dalším faktorem hostování by mohlo být dřívější působení Mihálika právě v Jablonci.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.