Spojte se s námi


Ostatní

Hvězdný Robinho má velký problém, čeká ho 9 let vězení

Publikováno

dne

Bývalý hvězdný útočník Realu Madrid, Manchesteru City a milánského AC si pořádné zavařil. Namísto bezstarostného života populárního fotbalistu teď čeká devítiletý pobyt ve vězení.

Italský soud uznal Robsona de Souzu, jak zní celé jméno brazilského fotbalisty známého pod přezdívkou Robinho, vinným a poslal ho na devět let za mříže.

Robinha odsoudili za sexuální útok na dvaadvacetiletou albánskou ženu na milánské diskotéce. Vše se stalo ještě 22. ledna 2013, když oblékal dres AC Milan. Spolu s ním odsoudili i dalších pět mužů, které taktéž uznali vinnými.

Třiatřicetiletý útočník, který momentálně působí v týmu Clube Atlético Mineiro v rodné Brazílii, má možnost se vůči rozsudku ještě odvolat. Italský právní systém umožňuje několik úrovní odvolání. Rozsudek vstoupí v platnost až po vyčerpání všech odvolacích možností.

Robinho byl také obviněn ze znásilnění vysokoškolské studentky v nočním klubu v Leeds. To se mělo stát v lednu 2009, ale v dubnu téhož roku se mu podařilo svoje jméno očistit a nečelil žádnému obvinění.

Po odchodu z Evropy zkoušel Robinho štěstí ještě v Číně v klubu Kuang Čo Evergrande, ale tam setrval jenom půl sezóny. V únoru 2016 se poté vrátil domů.

Za Real Madrid odehrál 137 soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil 35 gólů a na dalších 23 přihrál. V Manchesteru City měl bilanci 16 přesných zásahů a 12 gólových přihrávek v 53 zápasech a dres AC Milan si oblékl dohromady 144x, přičemž míč do brány soupeře poslal 32x a přidal i 31 asistencí.

Dres Brazílie si oblékl stokrát a za svoji rodnou zemi vstřelil 25 gólů.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.