Spojte se s námi


Ostatní

Hvězdný Robinho má velký problém, čeká ho 9 let vězení

Publikováno

dne

Bývalý hvězdný útočník Realu Madrid, Manchesteru City a milánského AC si pořádné zavařil. Namísto bezstarostného života populárního fotbalistu teď čeká devítiletý pobyt ve vězení.

Italský soud uznal Robsona de Souzu, jak zní celé jméno brazilského fotbalisty známého pod přezdívkou Robinho, vinným a poslal ho na devět let za mříže.

Robinha odsoudili za sexuální útok na dvaadvacetiletou albánskou ženu na milánské diskotéce. Vše se stalo ještě 22. ledna 2013, když oblékal dres AC Milan. Spolu s ním odsoudili i dalších pět mužů, které taktéž uznali vinnými.

Třiatřicetiletý útočník, který momentálně působí v týmu Clube Atlético Mineiro v rodné Brazílii, má možnost se vůči rozsudku ještě odvolat. Italský právní systém umožňuje několik úrovní odvolání. Rozsudek vstoupí v platnost až po vyčerpání všech odvolacích možností.

http://gty.im/867916928

Robinho byl také obviněn ze znásilnění vysokoškolské studentky v nočním klubu v Leeds. To se mělo stát v lednu 2009, ale v dubnu téhož roku se mu podařilo svoje jméno očistit a nečelil žádnému obvinění.

Po odchodu z Evropy zkoušel Robinho štěstí ještě v Číně v klubu Kuang Čo Evergrande, ale tam setrval jenom půl sezóny. V únoru 2016 se poté vrátil domů.

Za Real Madrid odehrál 137 soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil 35 gólů a na dalších 23 přihrál. V Manchesteru City měl bilanci 16 přesných zásahů a 12 gólových přihrávek v 53 zápasech a dres AC Milan si oblékl dohromady 144x, přičemž míč do brány soupeře poslal 32x a přidal i 31 asistencí.

Dres Brazílie si oblékl stokrát a za svoji rodnou zemi vstřelil 25 gólů.

Reklama

Bowling

Perfect game českého hráče a další zajímavá umístění. Evropská bowlingová tour pokračovala turnajem ve Francii

Český bowling se po pár týdnech znovu vydal na měření sil v rámci evropské bowlingové tour. Kvartet ve složení Anna Petáková, Jan Macek, Jaroslav Lorenc a Lukáš Jelínek vyrazil do francouzského Wittelsheimu na hernu, na které junioři vybojovali dva cenné kovy na letošním ME hráčů do 18 let.

Publikováno

dne

Český bowling se po pár týdnech znovu vydal na měření sil v rámci evropské bowlingové tour. Kvartet ve složení Anna Petáková, Jan Macek, Jaroslav Lorenc a Lukáš Jelínek vyrazil do francouzského Wittelsheimu na hernu, na které junioři vybojovali dva cenné kovy na letošním ME hráčů do 18 let. Turnaj vyhrál Angličan Dominic Barrett, který pravidelně soupeří v profesionální organizaci PBA.

Velmi dobře se ale dařilo i českým zástupcům. Kromě Anny Petákové všichni postoupili do Final stepu 1 určeného pro čtyřicet nejlepších bowlerů z kvalifikace. Hned v prvním finálovém kole se počet hráčů zmenšil na polovinu, což znamenalo konec pro Jaroslava Lorence. Ten sice naházel stejné množství bodů jako Ital Fanizza Pierfranco, ale prohrál rozhoz na dva framy (kola hry – pozn. red.) a skončil jednadvacátý.

Dále tak pokračovali už pouze Jelínek a Macek. Právě druhý jmenovaný si ještě z kvalifikace odnesl velmi pěkný úspěch v podobě Perfect game. Dvanácti striků (shození všech kuželek prvním hodem – pozn. red.) v řadě dosáhl hráč týmu Rigor Mortis ve druhé hře kvalifikace.

Zpět k finálovým bojům. Ve druhé fázi se ke dvaceti postupujícím přidala čtveřice z pátého až osmého místa kvalifikace. Stejně jako v první fázi postupovala polovina, tentokrát dvanáct bowlerů. Tam skončila účast pro hráče s perfect game a dále tak pokračoval pouze nejmladší člen výpravy.

Jelínkova cesta turnajem nakonec skončila ve Final stepu 3 mezi šestnácti nejlepšími. Tam dohrál také slovenský talent David Barak, oba mladí bowleři si tak připsali 800 eur v odměnách. Dále pokračovalo osm hráčů. Ti už o titul začali bojovat v pavouku.

Z něho vyšel jako vítěz zmiňovaný Angličan Barrett, který ve finále porazil domácího Maxima Duboise.

Bronzovou medaili získali Fin Thomas Käyhkö a Švéd William Berggren. Dalším turnajem bude pro české fanoušky mistrovství ČR dvojic, které se odehraje 15. a 16. října v Brně.

Zdroj: EBT

Pokračovat ve čtení

Florbal

Florbalová reprezentace se připravovala na MS. V sestavě jsou ještě otazníky

Poslední šancí zabojovat o svou nominaci na mistrovství světa byl pro řadu hráčů kemp české florbalové reprezentace, jenž se o uplynulém víkendu uskutečnil v Kutné Hoře. Trenéři přesto přiznávají, že o sestavě ještě zcela rozhodnuto není.

Publikováno

dne

Od

Poslední šancí zabojovat o svou nominaci na mistrovství světa byl pro řadu hráčů kemp české florbalové reprezentace, jenž se o uplynulém víkendu uskutečnil v Kutné Hoře. Trenéři přesto přiznávají, že o sestavě ještě zcela rozhodnuto není.

První říjnový víkend v Česku nepatřil elitním florbalovým soutěžím. Týmy se totiž po čtyřech kolech dočkaly pauzy. A brzy přijde další, ještě delší.

Už na začátku listopadu se totiž ve Švýcarsku odehraje další mužské mistrovství světa. Proto taky nyní ona pauza – reprezentace (včetně té do 23 let a juniorské) se vydaly na soustředění.

Destinací mužského celku byla spolu s tím mladším, nově vzniklým, tradičně Kutná Hora. Hlavní bylo pochopitelně dát dohromady tým pro šampionát a zapracovat na systému i sehrání jednotlivých formací. Komplikací však bylo vypadnutí dvojice stabilních členů – zraněného Mikuláše Krbce a nemocného Martina Kisugiteho.

Ti by však o své místo v závěrečné nominaci stejně přijít neměli. A méně prostoru dostávali i hráči první lajny reprezentace, u nichž taktéž není pochyb.

Především šlo o vyladění principů v jednotlivých lajnách a konečné sestavy. Budeme se ještě muset pobavit s trenéry i hráči a uvidíme, jak se to vyvine,” řekl o kempu Českému florbalu jeden z členů trenérského štábu Marek Vojta.

Ten si pak pochvaloval především zápal hráčů do tréninků i dalších aktivit. Během tří dnů byla příprava velmi intenzivní, reprezentace absolvovala dvoufázové tréninky nebo třeba videorozbory a ladila drobnosti jak v defenzivě, tak útoku.

Rozhodně ale měla na co navazovat. Poslední turnaj před šampionátem, Euro Floorball Tour, ovládla, a to teprve podruhé ve své historii. „Takový úspěch je pozitivní a nalije motivaci do krve,“ zmínil další z trenérských asistentů Jaroslava Berky Pavel Brus.

Tým kolem něj teď čeká náročné rozhodování o tom, kdo se na MS, na němž Češi budou obhajovat bronz z loňska, objeví. Jádro je dle Marka Vojty jasné, vyřešit však zbývá ještě pár otazníků.

Národní tým čeká před turnajem ještě jedno finální soustředění, na to by se však měli vypravit již pouze nominovaní hráči. První zápas na MS Češi odehrají 5. listopadu, kdy se od 13:30 postaví Lotyšsku.

Zdroj: Český florbal

Pokračovat ve čtení

Bowling

První mistrovství české bowlingové sezony obstaraly pětičlenné týmy. Kdo získal zlato?

Česká republika zná nové národní mistry v kategorii pětičlenných týmů. Na herně Xbowling na pražském Proseku se představilo celkem třináct týmů včetně obhájců zlatých medailí, týmu Probowling 1. Vítězi se ale stali hráči BC Benedikt Most, kteří získali svůj druhý titul v této kategorii.

Publikováno

dne

Česká republika zná nové národní mistry v kategorii pětičlenných týmů. Na herně Xbowling na pražském Proseku se představilo celkem třináct týmů včetně obhájců zlatých medailí, týmu Probowling 1. Vítězi se ale stali hráči BC Benedikt Most, kteří získali svůj druhý titul v této kategorii.

Kvůli koronavirové pandemii došlo na čtvrtý ročník šampionátu až po 1036 dnech. Turnaj se hrál speciálním systémem „baker“, hráči tak v každé hře odehráli pouze dva z deseti framů (jednotlivých kol hry – pozn. red.). Mnohem více tak záleželo na vyrovnanosti celé pětice.

Před samotným finále ještě osm týmů zabojovalo o sedm postupujících míst do odpoledního finále. Jediným nepostupujícím týmem se stal JKM Bowling. Baráž vyhráli hráči týmu Xbowling, za nimiž skončilo BC Admi.

V samotném finále se boj o nejvyšší pozice postupně dramatizoval, ale také početně ztenčoval. Zatímco někteří favorité postupně odpadávali, na čele se vykrystalizovala pětice bojující o trofej. Mírným překvapením byl kvintet Black Riders, který se až do posledního zápasu držel v boji o zlaté medaile.

Na prvním místě se určitou dobu držel i vítěz baráže, Xbowling. Tým tažený dvojnásobným mistrem republiky Václavem Rácem nakonec po nepovedeném závěru spadl těsně pod pódium, přičemž na třetí ProBowling 1 ztratil pouze jeden bod. K medaili tak chyběla jedna výhra navíc.

V jedenácti zápasech, ve kterých družstva hrála každé s každým, se hned dvěma týmům podařilo zvítězit osmkrát. Smutnějším týmem nakonec zůstal výběr Black Riders, který i přes výhru v posledním zápase proti mistrům z Mostu zůstal druhý.

Na MČR totiž jako první při shodě bodů rozhodoval celkový nához týmu ve finále a ne vzájemný zápas. A tak pětice Lukáš Homola, Jan Čepelák, Tomáš Bílek, Filip Demuth a Markéta Vojtěchová mohla slavit zasloužený zisk titulu.

Další šampionát čeká český bowling už velmi brzy. O víkendu 15. a 16. října se v Brně sejdou nejlepší dvojice, které zabojují o cenné kovy jak samostatně v mužích a ženách, tak v soutěži mixů.

Zdroj: Česká bowlingová asociace

Pokračovat ve čtení

Oblíbené