Spojte se s námi


Hokej

Henrika Lundqvista v následující sezóně na ledě neuvidíme

Osmatřicetiletý švédský brankář přišel zhruba v polovině prosince s šokující zprávou. Stálice NHL nezasáhne do následujícího ročníku vinou svého srdce, které není stoprocentně zdravé. Bude to pro Henrika znamenat konec jeho kariéry?

Publikováno

dne

Osmatřicetiletý švédský brankář přišel zhruba v polovině prosince s šokující zprávou. Stálice NHL nezasáhne do následujícího ročníku vinou svého srdce, které není stoprocentně zdravé. Bude to pro Henrika znamenat konec jeho kariéry?

Zdroj: commons.wikimedia.org

Celou svou dosavadní kariéru spojil s týmem New Yorku Rangers. Výkony švédského matadora však vedení neuspokojovalo, a tak jej po konci poslední sezóny vykoupilo z jeho smlouvy, protože v týmu jsou další dva poměrně mladí gólmani – Igor Shesterkin a Alexandar Georgiev, kteří se ukázali ve dobrém světle.

Henrika Lundqvista se ujal tým z hlavního města USA, se kterým švédský reprezentační brankář podepsal smlouvu na jednu sezónu.

V týmu Capitals po sezóně skončil Braden Holtby, a tak se ve Washingtonu plánovala brankářská dvojice Henrik Lundqvist – Ilya Samsonov, ale k tomu nakonec nedojde.

17.12.2020 přišel Henrik Lundqvist se šokující zprávou, kterou zveřejnil na svém twitteru. “Láme mi to srdce (doslova), že se musím podělit o následující zprávu: Ke Capitals se v nové sezóně nepřipojím,“ začal švédský gólman.

“Po mnoha týdnech testů a konzultací s doktory bylo rozhodnuto, že problémy se srdcem mi nedovolí vyjet na led.

Společně jsme se rozhodli, že je risk hrát před tím, než se uzdravím. Je příliš vysoký, takže až v následujících měsících se rozhodnu, co bude nejlepší pro mou budoucnost.“

Henrik Lundqvist má na svém kontě 15 odehraných sezón v dresu New Yorku Rangers, ve kterých odchytal 887 zápasů s bilancí 459-310-96, průměrem 2,43 obdržených branek na zápas, 91,8% úspěšností zákroků a 64 čistými konty.

V historii nejprestižnější hokejové lize světa je šestý v počtu výher, sedmý v počtu zákroků, osmý v počtu zápasů a šestnáctý v počtu vychytaných nul.

Jsou tato čísla finální, nebo ještě švédskou legendu uvidíme zářit mezi třemi tyčemi?

Použité zdroje: nhl.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.