Spojte se s námi


Tenis

Gauffová, Murray, Alcaraz a další. Kteří tenisté můžou překvapit na Australian Open?

Start prvního grandslamu sezóny se blíží, tenisové Australian Open odstartuje 17. ledna. Jak mužský, tak i ženský tenis zažívá velmi vyrovnanou éru, zazářit může prakticky kdokoliv. V minulé sezoně to například potvrdila Raducanuová (vítězka US Open 2021). Pojďme si představit 5 jmen, které můžou patřit mezi černé koně turnaje.

Publikováno

dne

Start prvního grandslamu sezóny se blíží, tenisové Australian Open odstartuje 17. ledna. Jak mužský, tak i ženský tenis zažívá velmi vyrovnanou éru, zazářit může prakticky kdokoliv. V minulé sezoně to například potvrdila Raducanuová (vítězka US Open 2021). Pojďme si představit 5 jmen, které můžou patřit mezi černé koně turnaje.

Andy Murray

34letý Skot patří mezi největší legendy novodobé éry. Vyhrál 3 grandslamy, stal se dvojnásobným olympijským šampionem, nějakou dobu se také vyhříval na 1. místě žebříčku. Tohle úspěšné období má ale už dávno za sebou.

V posledních letech často kolaboroval se zraněnou kyčlí, v roce 2018 musel dokonce na operaci. Jeho stav byl natolik vážný, že zvažoval i konec kariéry. Dokázal se sice vrátit, výkonnostně to však nebylo ideální. Až v posledních měsících začal vykazovat známky zlepšení. Připsal si skalp Sinnera či Hurkacze, dokázal odehrát vyrovnaný duel s Tsitsipasem.

Velmi zdařilý je v jeho případě i začátek nové sezóny. V přípravné exhibici porazil Evanse a Nadala, což jsou velmi cenná vítězství. Aktuálně hraje turnaj v Sydney, v australské metropoli již postoupil do čtvrtfinále a může zaútočit na 47. titul kariéry.

Britský tenista může být na Australian Open velmi nebezpečný. Pokud mu bude přát los, může být postup do druhého týdne reálnou ambicí.

Carlos Alcaraz

Španělský mladík je velkou budoucností světového tenisu. Vyniká skvělým pohybem, silnou psychickou odolností, jeho herní styl je útočný, což se mu často vyplácí. Svůj potenciál naplno ukázal už v předešlé sezoně.V žebříčku se probojoval do TOP 40, získal dva turnajové tituly, zvláště titul z římského Next Gen Finals byl velmi cenný (turnaj nejlepších mladých hráčů).

Nejvíce zazářil na US Open, kde se dostal až do čtvrtfinále a přepsal několik rekordů. Dokázal vyřadit i favorizovaného Tsitsipase a ukázal svou ohromnou kvalitu. V této sezoně bude jeho výkonnostní růst pokračovat, zvlášť na grandslamech by to měl pravidelně ukazovat. Svůj ohromný potenciál může prokázat už na Australian Open.

Cameron Norrie

Velká kometa minulé sezóny, byl to pro něj průlomový ročník. Zaznamenal obrovský herní progres, dokázal si držet konstantní výkonnost. Získal dva tituly (Los Cabos, Indian Wells), na dalších 4 turnajích se dostal do finále, porazil několik špičkových hráčů. V sezónním žebříčku skončil celkově jedenáctý a díky tomu si připsal i účast na Turnaji mistrů.

Nachází se v ideálním tenisovém věku (26 let). Je tak docela možné, že jeho progres bude pokračovat i nadále. Může se opřít o výborný servis, skvělý pohyb, nebo o silnou úderovou jistotu. Na prvním grandslamu sezóny bude vysoko nasazený, v prvních kolech bude mít snazší soupeře.

Hra na tvrdém povrchu mu navíc velmi sedí, v minulé sezoně to bezezbytku potvrdil (pozitivní bilance 25-11). Jeho grandslamovým maximem je 3. kolo. Je dost možné, že své prokletí prolomí a poprvé v kariéře postoupí do druhého týdne grandslamového turnaje.

Cori Gauffová

Mladá Američanka je generačním talentem. Získala již dva turnajové tituly, v současném žebříčku jí patří 19. místo. A to je jí pouhých 17 let. Ne nadarmo je označována za přímou nástupkyni Sereny Williamsové. Díky agresivnímu hernímu pojetí a zdravému sebevědomí je jí v těchto aspektech dost podobná. Jestli ji dokáže napodobit i v počtu úspěchů (Williamsová vyhrála 23 GS titulů), to ukáže až čas.

Gauffová rozhodně patří do okruhu jmen, se kterými je nutno počítat. Výbornou formu má už v úvodu sezóny. Dokázala potrápit favoritku Bartyovou (světová jednička), na turnaji v Adelaide již postoupila do čtvrtfinále a může usilovat o titul. Na grandslamový triumf asi ještě pomýšlet nebude, její cesta turnajem však může být hodně dlouhá.

Ana Konjuhová

Tato Chorvatka dříve patřila mezi velké tenisové naděje. V juniorské kategorii vyhrála 2 grandslamy, v pouhých 17 letech vyhrála svůj první titul kategorie WTA. V roce 2016 dosáhla na svůj největší grandslamový úspěch, na US Open si zahrála čtvrtfinále. Slibně rozjetou kariéru však přibrzdilo vážně zranění kolene.

Kvůli dlouhé absenci se Konjuhová v žebříčku hodně propadla. Musela tak hrát turnaje nižší kategorie, účast na větších turnajích si musela vydobýt přes náročné kvalifikace. Chorvatka toto náročné období ustála, to nejhorší již má za sebou. Po herní stránce se každým turnajem zlepšuje, v současnosti jí patří 65. místo. Nebude dlouho trvat a brzy se přiblíží svému žebříčkovému maximu (20. místo).

Bývalé 20. hráčce světa se daří i v úvodu současné sezóny. Aktuálně se pyšní bilancí 4 výher a 1 porážky, na turnaji v Adelaide je již ve čtvrtfinále. Jak daleko může dojít na Australian Open? Konjuhová je nevyzpytatelnou hráčkou. Brzké vypadnutí je stejně reálné jako postup do druhého týdne turnaje. Není radno ji podceňovat.

Zdroj: Wikipedie, tenisportal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.