Spojte se s námi


Ostatní

Gabriel Jesus se stal nejefektivnějším útočníkem v historii Premier League

Publikováno

dne

Gabriel Jesus dnes začal v zápase Manchesteru City s Arsenalem opět na lavičce. Do hry naskočil v 62. minutě za Sergia Aguera, který gólem z penalty zvýšil na 2-0. Tři minuty na to se ovšem prosadil střídající Alexandre Lacazette a vrátil tak Arsenal do hry.

Tento zápas ovšem patřil domácímu týmu, v 74. minutě využil Gabriel Jesus nahrávky Davida Silvy a svým letošním devátým gólem zpečetil výhru City nad Gunners 3-1.

Tímto gólem se ovšem také stal nejefektivnějším útočníkem v historii Premier League. 20letý Brazilec totiž vstřelil ve 20 ligových zápasech 14 gólů a potřeboval na to pouze 89.57 minut. Tato statistika se počítá z hráčů, kteří vstřelili v Premier League alespoň 10 gólů.

Předběhl tak svého spoluhráče Sergia Aguera, který každý ze svých 130 ligových gólů vstřelil v průměru po 107 minutách.

Třetím v této statistice je Harry Kane, který na gól potřebuje v průměru 116 minut a čtvrtý je Thierry Henry, který se v průměru trefil vždy jednou za 121 minut.

Zdroj: Goal.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.