Spojte se s námi


Hokej

Extraliga v kostce: Show s fanoušky v Olomouci či první pohár pro Liberec s návratem lídra. Energie mění pořadatelství

I když se o tu nejcennější trofej bude bojovat až na jaře, Liberec už teď jednu má. Stačily mu k tomu dva zápasy v rámci mezinárodního turnaje. Víc toho Bílí Tygři sice ještě letos nestihli, přesto mají první pohár.

Publikováno

dne

I když se o tu nejcennější trofej bude bojovat až na jaře, Liberec už teď jednu má. Stačily mu k tomu dva zápasy v rámci mezinárodního turnaje. Víc toho Bílí Tygři sice ještě letos nestihli, přesto mají první pohár. Pro Olomouc to nejcennější má teprve dorazit. David Krejčí pozdravil fanoušky na velkoplošné obrazovce a slíbil brzký přesun s Bostonu. Hlášeny jsou i první změny. Budějovický Motor mění hráče na soupisce, Karlovy Vary zase pořadatelství zápasů pro Extraligu. Extraliga v kostce je opět tady. 

V Olomouci bylo v pátek veselo. Hanáci si u obchodního centra Šantovka připravili show pro své fanoušky, kde ve třicetistupňovém vedru představili podobu nových dresů. Mimo to ale taky oficiálně představili nového kapitána, kterým bude zkušený olomoucký zadák Jiří Ondrušek.

Kapitánské céčko mu symbolicky předal loučící se Martin Vyrůbalík. Největší emoce však vzbudil videotelefonát z Bostonu, ve kterém pozdravil rozjásaný dav David Krejčí. Ten by se měl do Olomouce přesunout během následujících dvou týdnů.

https://www.facebook.com/110353305690020/posts/4448109261914381/?d=n

V Litvínově se nakonec rozhodli, že přece jen budou prodávat svým fanouškům permanentní vstupenky. Kvůli nejistoty v počtu diváků puštěných na stadion loni tyhle karty vůbec neprodávali. Fanouškům nabízeli jen tzv. Klubové karty, kde dostali mimo plno dalších výhod slevu na jednotlivé vstupenky.

Ceny permanentek se pohybují v rozmezí od 2800 Kč do 5500 Kč. Oproti vstupenkám tak mohou ušetřit příznivci Vervy až 42 %. V případě, že se na zápasy kvůli covidových opatření nebudou moct dostat, stane se z permanentky klubová karta a klub bude na konci sezony ušlou částku kompenzovat.

Bílí Tygři mají v letošní sezoně první trofej! V rakouském Kitzbühelu se jim podařilo ovládnou prestižní turnaj Red Bulls Salute. Turnaj trval pouze dva víkendové dny. V sobotu Liberec z přehledem porazil Salcburk 5:0, v neděli pak zničil v souboji o první místo německý Mnichov 7:3. Čtvrtým týmem, který se turnaje zúčastnil, byly Košice ze Slovenska. Těm se však nepodařilo zvítězit ani jednou, takže se vraceli domů s posledním místem.

Kromě vítězství na mezinárodním turnaji, mohou mít fanoušci Bílých Tygrů taky radost z návratu svého lídra, obránce Ladislava Šmída, který se do sestavy vrátil po dlouhých osmi měsících: „Už jsem se hodně těšil, trénink přece jen nemůže nahradit opravdové zápasy. Vracet se po osmi měsících samozřejmě pro mě osobně není lehké, ale musím se s tím popasovat. Jsem rád, že jsme celý turnaj vyhráli, s každým vítězstvím roste sebevědomí, tak doufám, že se to bude jen a jen zlepšovat,” řekl pro klubový web.

Ještě sezona poradně ani nezačala, už hlásí budějovický Motor změny v kádru. Obránce Ivan Lytvynov a útočníci Matouš Hrubec s Adamem Raškou si nevybojovali místo na soupisce Českých Budějovic, musejí se tak pohlédnout po jiném angažmá. Místo nich míří do Budvar Arény jiný hráč. Je jim zkušený forward Jiří Ondráček, který naposledy oblékal dres Zlína. V Českých Budějovicích je prozatím jen na zkoušku.

Oficiální web karlovarské Energie zveřejnil změny v rozpisu zápasů ELH. Jedná se hned o tři případy, kdy dojde v případě jejich týmu k výměny pořadatelství. Jedná se o zápasy 2. kola s Vítkovicemi, 10. kola s Třincem 16. kola s Kometou.

V případě Vítkovic a Komety budou nejdřív hrát na domácím ledě, v následujícím průběhu sezony se tak utkají místo toho na ledě soupeře. Naopak s Oceláři se nejdříve utkají o body do extraligové tabulky na ledě soupeře.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.